| anonim_4396 a întrebat:

Ce stiti despre stardoll?

7 răspunsuri:
| MadQueen a răspuns:

Este un site pe care iti creezi un account si ati alegi o fata sau un baiat si il faci cum vrei tu sa arate dupacare iti alegi un nume. Dupa ce ti-ai creat account vei primi o casa cu mai multe camere. Iti vor fi deschise doar 2 sau 3 ( nu mai stiu exact ). Vei primi un dulap un fotoliu si o dresiera si 2 saculeti cu bani. Unul il vei deschide intr-o zi si celalalt in alta zi. Ai grija. Se vor termina la un moment dat. Cu ei iti poti merge in mall unde sunt o gramada de magazine si iti poti cumpara ce vrei. Haine, farduri, bijuterii. Pe langa poti creea haine pe care le poti vinde pentru bani. Scenarii, iti poti face un fel de jurnal pe care oamenii sa ti-l viziteze. Ca sa iti deschizi alte camere sau sa iti cumperi alte haine ( nu iti vei putea cumpara orice ) va trebui sa devii superstar. Ca sa devii superstar trebuie sa platesti cu cartea de credit, cash sau sa tr un sms prin tel mobil. Sms costa 2 euro. Daca nu vrei sa devii superstar va trebui sa intrii in fiecare zi pe stardoll. De fiecare data cand intrii vei primi cate un stardolar.
Alti oameni iti pot vizita casa ta ( iti poti cumpara mobila, etc.iti poti vopstii peretii ) iar tu poti vizita casele altora. O multime de lume se joaca. De poti juca jocuri in care castici bani ( doar 5 stardolari pe zi ) si poti vota daca iti place casa unora si poti comenta la scenariile altor oameni.
Cand acumulezi cat mai multe starpoints ( cred ca 100 ) iti poti creea un club despre ce vrei si poti vorbii cu alti oameni. Iti poti pune o descriere. Poti face o multime de lucruri. Ai grija, jocul e international. Se joaca si oameni din Turcia, Bulgaria, Germania, Franta, etc. asa car ar trebui sa stii cate ceva engleza.
Bafta ^_^

| Justina a răspuns:

Stardoll este un sit foarte frumos. eu ma joc aproape in fiecare zii pe el. Daca nu stii situl uitel aici: scrii la google stardoll si dai acolo unde scrie stardoll si iti apare o multime de jocuri. Uite odul meu frumusika_justina. Sper ca te-am ajutat. fundita te rog frumos eu nu am decat o fundita te implor. Plizz

| besche a răspuns:

Este un site pentru copii care construiesc---virtual----papusi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiiu ca se joaca o multime de copii.

| Petreus_Aura_1975 a răspuns:

Am si eu stardoll si este naspa dupa ce se termina banii trebuie sa cumparati cu bani reali cumperi cat pe un lucru real naspa

| TinitaStoessel a răspuns:

Poi...Stardoll este un joc in care poti sa te faci SuperStar sau Royal, poti merge la petreceri, sa te machiezi sa te imbraci, iti fac poriectele la academie ca sa castigi bani sa cumperi ce vrei tu. Dar la academie primeste si premii. Pe Stardoll ma cheama Pisicuta.Deea. de level 35 sa-mi dati cerere de prieteniewinking

| TinitaStoessel a răspuns:

Sa-mi dai si fundita plzzwinking