| Andy04 a întrebat:

Ce sunt acelea redirecte? Am auzit pe un server de counterstrike ca se cauta admini care sa tina redirecte.Deci, ce sunt alea?

2 răspunsuri:
| G30rGe a răspuns:

Redirect este o versiune de server mai simpla. Practic pornesti un server care va aparea in lista de servere. Atunci cand un jucator se conecteaza la redirect (lui ii va aparea ca un server normal), este redirectionat automat catrel alt server.
Funda te rog?

| G30rGe a răspuns:

Pai e ca si cum ai face un server in HLDS. Serverul il gasesti la sectiunea internet acolo, si cand te conectezi la el, in loc sa intri pe acel server te duce pe altul. De obicei redirectele au "boti", nu care se joaca, ci simple calculatoare care-ti dau impresia ca serverul este jucat(ex: 16/20). Nu stiu daca ai observat dar uneori cand te conectezi la un server, se incarc 3 linii, apoi o ia de la capat. Atunci inseamna ca ai fost redirectionat. Poti sa mai detectezi redirectele daca dai click dreapta pe server, si butonul VIEW DETAIlS, sau cum era(nu m-am mai prea jucat cs). Si acolo poti vedea de cat timp sunt jucatorii pe server. Daca toti au acelasi timp, e redirect acel server.
Deci merit?