| anonim_4396 a întrebat:

Ce va doriti de la viata? nu din punct de vedere material.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citesc, şi recitesc întrebarea ta de 3 minute încoace, şi mă gândesc ce răspuns ar fi adecvat.
Sincer nu îmi doresc sănătate sau familie sau o ţată mai bună. Îmi doresc doar să trăiesc o viaţă, acolo cât de mică şi neînsemnată dar fericită. Îmi doresc să am mereu pe cei care mă iubesc lângă mine, îmi doresc doar să găsesc puterea să paşesc mai departe. Îmi doresc, îmi doresc, dar viaţa face ce vrea cu noi... suntem doar nişte oameni, care încearcă să îşi creeza un viitor, fericit din punctul lor de vedere, neştiind însă exact ce este fericirea.happy
Cam atât îmi vine în minte,,, îmi dau seama că vrei păreri, toţi avem concepţii diferite... Mult succes şi zi de ti să ai o ti frumoasă happy

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Imi doresc in primul rand ca familia sa fie unita mereu. SI as vrea sa gasesc si o femeie cu care sa intemeiez o familie si sa fim fericiti o viata intreaga pana ajungem niste batranei simpatici care se plimba prin parc tinandu-se de mana.

| AvalohAlyn a răspuns:

Sanatate si puterea sa trec prin toate relele. Sa spulber rau.

| anad a răspuns:

Sanatate si liniste sufleteasca! Vreau ca celor dragi si apropiati sa le fie bine, sa-i vad senini si zambind mai des;(ei sunt sursa mea de liniste sufleteasca si sanatate )!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sanatate si sa am in continuare familia unita.

| viatadecacatt a răspuns:

Vreau sa numai dau in gropi mereu.Sa am o viata fericita, linistita si binenteles cu multa sanatate.

| JeSa a răspuns:

Buna!, doresc ca sistemul din tara noastra sa fie ceva mai bun de cel de pana acum, o adev. catastrofa, din cauza lui majoritatea pleaca din tara!, Numai bine, pa!

| carminaburana43 a răspuns:

Sa nu ma mai disponibilizeze niciodata altul de la locul de munca si baiatulk meu sa ajunga in Canada cum si-a propus si sa-l vad insurat fericit si sa-mi cresc nepotii in tihna si bunastare.Totusi trebuie sa scriu ca fara bani nu se traieste bine! Si pentru sanatate si pentru absolut tot trebuie sa ai bani chiar de nu esti bogat dar un minimum de venit pentru un trai decent trebuie oricum ma gindesc.Nu poti dintr-un venit ce nu-ti acopera cheltuielile si mancarea si cite un pantof sa traiesti fericit! Asta nu ma va convinge nimeni.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Doar zile, sanatate si libertate ca de restul ma ocup eu.

| Cryssy a răspuns:

Imi doresc sa am o familie si sa fiu fericita. Imi doresc sa ii pot ajuta pe cei care au nevoie de ajutor. Imi doresc sa fiu alaturi de cei la care tin.

| Christie a răspuns:

Iubire, sanatate, intelegere in familie si cati mai multi prieteni. happy

| Raluca_2845 a răspuns:

Sanatate, Fericire, Copii sanatosi, prieteni in jur, armonie, sprijin din partea familiei, implinirea dorintelor... O lume mai buna:*

| motanelul a răspuns:

Multa sanatate si sa fiu fericit alaturi de familie si de prieteni

| bosnea marinela a răspuns:

Sincer imi doresc sa vina mama mea acasa sanatoasa si sa fim sanatosi cu totii.

| eu_8583 a răspuns:

Nimic anormal. sa plec din apartamen si sa ma mut la o casa pe pamant cu un gratar in curte pentru prieteni. cate o vacanta pe an. si sa-mi pot schimba meseria de minim 3 ori in viata asta - sa nu ma plictisesc de ceea ce fac. si in fiecare an sa incerc cate un sport nou. anul acesta am invatat sa dansez vals. la anul vreau sa invat sa cant la pian macar un refren de melodie...

| ada_7707 a răspuns:

Sanatate si restul o sa vina de la sine(parerea mea)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceea ce am avut si pana acum, multumita lui Dumnezeu, sanatate pentru mine si familia mea, copiii sanatosi, fericire, dragoste, pace in lume, intelegere si sa fim uniti in continuare.