| anonim_4396 a întrebat:

Ceasurile de la Daniel Klein sunt mecanice sau au si modele cu baterii?
Am de gand sa imi cumpar un ceas, dar e pe baterii. Nu pare fake are inscrisuri pe capacul din spate, pe cadram, cureaua cusuta de 2 ori, cadranul semnat Daniel Klein, la fel si cureaua din piele.
Am vazut pe net ca sunt la preturi ridicole, gen 60 de lei, dar la cele cu baterii scriu clar : "qwartz" deci sunt replici.

1 răspuns:
| GutuvanMorgan a răspuns:

Ceasurile originale sunt foarte scumpe.Deja exista replici superbe, inclusiv ceasuri automatice, si doar un ceasornicar adevarat iti poate spune diferenta.De obicei, "replicile" o iau inainte sau inapoi cu 2-3 minute la 24-48 de ore, ceea ce e foarte mult, e mai valabil un ceas cu baterie la 25 de lei happy. Bafta la cumparaturi