| didee a întrebat:

Cine a auzit de filmul WebSiteStory? As vrea si eu sa merg la el, dar este o problema. Am sub 18 ani si mi-as dori tare mult sa merg, dar am citit ca filmul poate fi vizionat de copii peste 18 ani. Este adevarat? va rog sa raspunda doar cei care au fost sau care intentioneaza sa mearga. A si de ce numai copiii peste 18 ani au voie?

Răspuns Câştigător
| Ruxiii a răspuns:

Http://www.220.ro/trailer/WebSiteStory-Official-Trailer/TpKrKxGYaK/

uita'te la secventele astea si o sa-ti dai seama de ce trebuie sa ai peste 18 ani ca sa vezi filmu'...cu toate ca cea ce se intampla in film deja cei care au mai putin de 18 ani le stiu... da mno'

8 răspunsuri:
| freehugs a răspuns:

Am auzit de el dar dc sa fie peste 18 ani pentru ca e un film cu adolescentithinking parca asa am citit

| pauladrian a răspuns:

Cum sa te uiti la tampenia aia

| dudu_4306 a răspuns:

Odata ce implinesti 18 ani nu mai esti (considerat) copil. Filmul contine multe injuraturi, violenta si scene de sex ( din ce am vazut in trailer ). Oricum nu cred ca o sa-ti placa.

| Ciuƒix a răspuns:

Poti merge, dar cu un adult.

Pai pentru ca este destul de plin de violenta si etc.

| cathalin a răspuns:

Oare de ce trebuie sa ai peste 18 ani? Pentru ca nu este un film adresat minorilor. ci celor majori, peste 18 ani.
Ce ar fi ca minorii de 7 ani sa aiba voie sa vizioneze filme XXX? Poate asa vor ajunge sa conceapa copii. ce crezi, ar fi bine?

Este un film adresat celor peste 18 ani deoarece. uite ce spune
Codul de reglementare a conţinutului audiovizual:

"ART. 18
Categoriile în care se încadrează producţiile audiovizuale în funcţie de criteriile precizate la art. 16 alin. (3) sunt următoarele:
a) producţii audiovizuale accesibile tuturor categoriilor de public, fără restricţii sau semne de avertizare;
b) producţii audiovizuale care pot fi vizionate de copiii în vârstă de până la 12 ani numai cu acordul sau împreună cu părinţii ori familia;
c) producţii audiovizuale interzise copiilor sub 12 ani;
d) producţii audiovizuale interzise copiilor sub 15 ani;
e) producţii audiovizuale interzise copiilor sub 18 ani, altele decât cele pornografice, care în Statele Unite ale Americii şi în ţările din Uniunea Europeană sunt interzise publicului sub 18 ani;
f) producţii audiovizuale interzise copiilor sub 18 ani: filme şi emisiuni pornografice al căror scop principal este prezentarea în detaliu a actului sexual, a modalităţilor de satisfacere a dorinţelor sexuale sau emisiuni audiovizuale în care se prezintă un act sexual real, indiferent de modalitatea de filmare."

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Nu am auzit

| didee explică:

Huh. da acu vad si eu traileru'. daca il vedeam inainte, nu mai intrebam asta. acum vad de ce este interzis happy

| didee explică:

Huh, da acu vad si eu traileru'. ca daca il vedem inainte, nu mai puneam intrebarea asta.