| Locrici a întrebat:

Cine are niste statusuri noi, tari?

Răspuns Câştigător
| Yoana3 a răspuns:

D.N.A.S = Departamentul National Aniti Scoala
La inceput n-o iubeam, acum o iubesc ca la inceput!
defectele mele sunt calitatzile tale
chestia haioasa la acest status este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit
HAI SA DAM MANA CU MANA,
CEI CU 4 LA ROMANA,
SI CU 2 LA GEOGRAFIE
DA-O 'NCOLO DE CHIMIE
NU NE MAI PLACE ENGLEZA
NU NE PLACE NICI FRANCEZA
DA-O'NCOLO DE GERMANA
CA NICI AIA NU-I GROZAVA!
Spargem geamuri,
Rupem dinti,
Si le spunem la parinti
Ca am fost copii cuminti...
Colo sus in cimitir
Joca noaptea morti in sir
Daca ai ceva cu mine
Am un loc si pentr tine
Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu `` i ``
CE ESTE PUMNUL? pumnul este partea de vorbire care iti muta maxilarul si iti pune intrebarea MAI VREI?
Intra diriga
Zarva mare
Intr-un giveci se usuca o floare.
Se aseaza la catedra
Deschide catalogul si incepe monologul:
Ca nu-s florile udate, ca sunt geamurile sparte,
Ca perdelele sunt rupte, ca la noi in clasa pute
Ca nu suntem patrioti si ca suntem idioti.
Se plimba printre banci si se uita la desene
Unele sunt chiar obscene
Si se apuca de predat o noua lectie de ***
*** ce vreau... dar stiu ce ***
Funda?:*

4 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Mai ştii?Îţi plăcea să o vezi râzând.Ea tot cu zâmbetul a rămas,tu tot cu ea în gând .

Sunt Simpla…Dar Prea Complicata,Iubesc Dar Urasc Iubirea….Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia…. Sa Nu-Mi Faci Rau…. Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau…

Ochii mei de nu mai vor să te privească . E vina ta că i`ai făcut să te urască . !

Un singur lucru bun am invatat de la tne . sa-i dau dracu pe toti daca mie imi e bine !

Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare !

Poate o altă ea îţi va părea mai minunată . . Simplă. . Dar totuşi COMPLICATĂ !

Este atât de schimbată ! Exact cum ai zis tu că nu o să fie vreodată

Sa incepem cu inceputu`... De azi promit c.o sa sterg trecutu` .

Am avut multe dorinte.Care nu s’au implinit!Am facut multe greseli!Dar pe toate le’am platit.

Every day without you...is like the world without the sun!

Today it's a fucking day for you.

Poate ar fi fOst altfel daca ar fi stiut s`O iubeasca•

●Tai-o, pleaca , cara-te, dispari , zbori, sterge-o , calc-o, evapora-te, mori , da-ti foc, fa-te scrum .

Am ramas marcata,am ajuns sa cred ca .nu te voi uita niciodata ...

Sunt lucruri banale care te fac sa zambesti si sa ajungi fara sa vrei sa le iubesti!

Si mi'e greu, doare azi mai mult ca ieri!

Daca tu imi arati ca nu`ti pasa eu iti arat ca pot fara tine

Si da, m’a durut. Era de stiut ca iar am de pierdut.

...Indiferent de ce vad ochii inima nu va uita! ...

• Trece pe langa el , si nu O intereseaza !

Si te'as cauta...dar sincer. imi e teama

alza ti piano e vieni, voglio vedere il tuo soriso, pulisci ti la lacrima, prendi la mia mano, ai pianto abastanza
Ridica-te usor si vino , vreau sa.ti vad zambetul Sterge.ti lacrima , ia.ma de mana , ai plans destu

Poate într`o zi mă vei căuta Şi vei spune tuturor „lipseşte ea" !

Ar fi interesant sa stii ce am de spus dar nu`mi mai bat capu` ! Sa rezumam treaba uitand unu` de altu` !

Nu ştiu ce respecţi tu,eu respect alt nivel.Nu oameni ce în momente grele îşi dau "Refresh" la caracter .

"Fii falsă . Trişează des . Să fii sigură că vei câştiga un joc pervers . Lumea joacă doar p interes .

Şi n.am timp să mă gândesc a mia oară.Da.Rămâi doar visul unei nopți de vară

Asa ca fa ce vrei sa faci , numai fii naiva . Inima lui nu a plecat , habar nu ai ca esti captiva

• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti

• Și dintr-o sută , e doar un suflet viu care m-ajută !

●Să nu`ti treacă prin gând că mă poti avea la degetu` mic . :*Să moară măta de nu stiu prea bine să profit ! ^^

• N-are sens sa-ti fie frica.Nu dureaza mai mult de o clipa.Si-o sa treaca asa cum trec toate.O sa vina alta zi dupa noapte.

• Momentele sunt clare si fumul de tzigara si sticlele de alcool nu sunt o scapare...lasa` gandurile sinucigase ce le ai si hai sa gasim o solutie`...de ce mai stai?

●Pe viitOr învaţă, nu dOar tu eşti impOrtant în viaţă. Câteva vOrbe sunt de căcat, niciO minciună nu te face mai bărbat

Nu`mi pare rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva
Mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara

Nici tu nu sti ce este. Ura sau iubire'?
Ca nu-l iubesti pe el, ci iubesti 0 amintire!~ :

O fetiţă cu un zâmbet fals pe buze, un suflet rănit cu o inimă îngheţată din pricina regretelor şi suferinţelor,
un înger care cu prima ocazie i`au tăiat aripile şi l`au transformat în demon.

O raza de lumina...o urma de durere...un chip de inger suav distrus de-o grea durere

Viaţa mi-a dat o lecţie, tot ea m-a înţepat. Ea a fost singura târfă care m-a făcut să plâng cu-adevărat !

Senzatia e unica`` Doza de risc e mica`` Viciul meu implica doar placere``Si dependenta psihică

• Lumea se sfarseste . Uita`te in jur . Nu mai exista dragOste. Ci dOar bestii in calduri ;x •

Imi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt

Itzi spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!

Sa ai grija cum t p0rtsi cu mnee` daca` mai vrei s` tsin la tnee`! K snt prea dulcee` cum m` p0rt cu tnee`, n`am aere ca sh tnee`

Heyyy`, strange`ma in bratsee`! Dak` vrei s` intselegi ce e`n inima mea t r0g nu` mai plecaa`

0 sa-mi intselegi pr0blemele la timpuu` p0trivit!

Imi pare rauu`, dar n`am pretz! T simtsi pr0prietaruu` me0, snt mai mult decat atat! Crezi ca snt un tr0feuu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!

N`ai curaj s` ma lasi, s` traiesti fara mnee`! K nu` p0tsi s` respiri, atunci cand e0 nu` snt langa tnee`!

M`am schimbat sh pot visa acum ! Nuu` mai vreauu` s` cer, v0i 0btsinee` 0riqm !

Sh nu`mi pasa d nimic! Imi traiesc viata dup` bunul meu plac

Frumusetsea se deduce ink` d la primuu` zambet, d la prima privire d la primuu` cuvant.

Mi`e d0r s` te privesc fara s` spun nimic . Mi`e d0r s` numar secundele un pic cate`un pic

Tuu` esti jumatatea care mie`mi lipsea sh`ai umplut d0ruu` din inima mea

Nuu` mai visa frum0s, realitatea este rece

Ne este d` ajuns acest sentiment ascuns, n tsine unitsi p amand0i sh suntem d0ar n0i

De atat barfa m`am int0xicat, dar s` stii` ca 0muu` nebarfit e 0m ratat

Lupta pentru cine t iubestee`, baga`tsi pla`n cine`tsi greseste`!

E0 nu` cred in tacere, nu` vreauu` s` taci!

Secretuu` este s` risti, s` te simtsi binee` sh s` castigi !

În jocul ăsta nu îmi e frică...sunt amantă , iubită si amică . poate lumea crede că sunt sora ta mai mică , fără să stie că eu pentru tine sunt unică.

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.•

●Sa fii capabil sa vezi realitatea.este un mare dar. ●

xD | invidia dOare =). sunt prea tare b-) ! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X

.Oricine are dreptul sa fie prost , dar unii abuzeaza de acest privilegiu` ! =]

.N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc ;X

.•[O faţă de [PRINŢESA] !
Un corp [INDECENT] !
Şi un stilou`.
Să mă induci în [TESTAMENT]!•

.FrumusetSea nu` se maSoara.
Ea se apreciaza din vedere :]

.•Nu arunc cuvinte inainte ;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

.•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

•te`ai sătuRat Să'ţi pui viaţa Ca o întrebaRe.
ţine CapuL SuS, ChiaR daCă dOARe taRe.• .

•De obicei,ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit ;]•

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu` , sh` daca e sa cad .
Ma voi ridica ! ]

.Decat sa le dau satisfactie .
Celor ce vor sa ma vada cazand !
Mai bine. ma daram singura ;]
Sh`o sa cad razand ! =]

. Ink` 0 data, iar sh din n0uu`, t` fac high cand tuu` t` simtsi l0w

Cand ai bani t0tSi` sunt
"to family".

Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma . voi fi cuminte '' . Te apasa acum constiinta care inca te mai minTe . . Sh nu`i nimeni langa tine kRe sa te alinTe .

Oare . Fara ea ai fii la fel ? Da 0are . Fara ea te`ai simtzi altfel ? Caci daca e departe , nu te mai simtzi intreg . Spui : " Pune`0 intr`0 mie de fete ca tot pe ea 0 aleg.

Aud vorbe parsive despre Mine . Si continua barfa ! Da` cand ajunge la Mine barfa ;-x Isi cere skuze t_a_r_f_a.=]

Xx . [[`tsi-ai Luat`o in cap`.
Ce`pacat`! .
Acum`esti mai de cacaTh`. ! winking
. ce s`a intampLat`? surprise
tsi-as fi spus`ca te`iubesc`.
da ***`. n`ar fi rimath`! ]]

• … pentru fanii mei un simplu Te-am pupat si la revedere!

;x .plαng ιn ħoħotє dє rαs . dαy єvєrydαy . αuzι bєy.[ !? ]. ħєy ! 'tє`n mortιι tєι.[]. ;x

ღ•°Iubeşcღ•°

Îţi aduci amitne de ea ?! .Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna ,şi ea vă admira.Aţi uitat de tot acum.Şi fiecare`i pe alt drum!

Mi`e dor să te strâng în braţe,să te sărut.Mi`e dor să îmi vorbeşti ,mi e dor să te ascult!

| lavii a răspuns:

Dacă ar fi să curgă lacrimi... să curgă ale talehappy!
Pentru o plăcere. o mie de dureri.
Prefer să deranjez cu adevărul, decât să fac pe plac cu linguşiri.
Puţinor persoane le pasă ce se întâmplă cu tine. Mulţi sunt doar curioşi.
Dragostea nu este complicată, oamenii sunt.
A face pe prostul la timpul potrivit.este cea mai mare intelepciune
sper ca te-am ajutat. funda?:*

| alexandra5251 a răspuns:

Vreau o viata noua! Si de restul’ caramele!

- El si ea, sex in draci. La un moment dat el ingheata intr-o pozitie de statuie. Dupa vreo 10 secunde, tipa intreaba: – Ce faci? – O figura noua. Am invatat-o de pe site-urile porno. Se cheama "buffering".

- Alcool?ce-i ala?nu este in vodkabulariu meu,stai sa-l caut in whiskypedia…

- tu ca mine mai gasesti,eu ca tine nu mai caut…

- Barbatii au doar doua necesitati: sexul si mancarea. Daca vezi ca partenerul tau nu are o erectie, da-i un sandvis.

- Zambeste! E al doilea cel mai frumos lucru pe care il poti face cu buzele.

- Cand barbatul se simte rau, isi cauta sotia. Cand barbatul se simte bine – il cauta sotia!

- De ce e rara o femeie cuminte si frumoasa?De ce atunci cand o gasesti o inseli cu prima zdreanta proasta?

- Da-i unui barbat mana libera si te vei trezi cu ea prin toate locurile!

- Care e cea mai grea limba pentru barbati? PRIMA, ca dupa se invata.

1) Fericirea înseamna sa ai o familie mare, iubitoare, grijulie, închegata, care sa locuiasca într-un alt oras.
2) Barbatii mint mai mult . . . femeile mint mai bine.
3) Barbatul se naste intre picioarele femeii si tot restul vietii lui lupta sa ajunga din nou acolo, pentru ca
nicaieri nu-i mai frumos ca acasa
4)O sa iubesc ce-mi place . O sa uit ceea ce ma doare . Nu o sa iert ceea ce mi se greseste. O sa fiu buna
cu cine merita! . Si rea cu cine trebuie!
5)Un om educat niciodata nu va spune: "S-o f. pe mama ta!". El va spune: "Pot sa-ti fiu tata!"
6)Barbatii sunt precum pantofii!cei care iti plac,te costa…foarte putini merita pastrati mai mult de un
sezon…daca nu ii iei potriviti,s-ar putea sa te bata…cei comozi nu te atrag,iar cei care te atrag nu vor sa
intre…unul singur nu e de ajuns decat pentru cenusarese…unii merita lasati la usa…lumea te judeca in
functie de ei…alte femei te invidiaza pentru ai tai,iar tu invidiezi alte femei pentru ai lor…cei sireti
trebuie legati…si ca o regula de aur: toti trebuie calcati in picioare!
7)Daca vrei ca sotia sa te asculte cind vorbesti, vorbeste cu alta femeie. O sa fie numai ochi si urechi.
8)Dragostea este triumful imaginatiei asupra inteligentei!
9)Dupa ce el i-a aratat contul sau din banca, ea a inteles ca-l iubeste la nebunie!
10)un om are dreptul sa se uite in jos la altul doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice!
11)?- Care este cea mai neplacuta ora pentru o femeie?
- Unu fara ceva….
12)Barbatii care nu le înteleg pe femei sînt de doua tipuri: casatoriti si necasatoriti.
13)Barbatul e singurul mascul care-si bate femela. Asta înseamna fie ca el e cel mai brutal dintre toti
masculii, fie ca femeia e cea mai afurisita femela.
14)Femeilor le plac barbatii plinuti… în zona portofelului…!
15)Spun unii ca e mai bine sa faci dragoste decît razboi, dar daca aveti chef de amîndoua, casatoriti-va!
16)Stiati ca ca 90% din cei care citesc aceasta fraza nu isi dau seama de dublarea cuvantului "ca" de la inceputul
propozitiei?
17)Scopul sotiei este de a cheltui atatia bani, incat sa nu ramana nimic pentru amanta.
18)?- Care-i diferenta dintre o cenusareasa si o printesa? – Cam 6 beri…
19)Pesimistul vede intr-un tnel intunericul,optimistul vede lumina de la capatul lui,realistul vede
luminile trenului care vine…Mecanicul de locomotiva vede trei idioti pe sine.
20)Dintii catre limba : – Daca te presam putin te putem taia ! Limba : – O singura injuratura daca rostesc
unei persoane zburati toti.
21)- Din punct de vedere stiintific, dragostea este o reactie chimica. Adevarat? – Da, iar la interactiunea
cu alcoolul se accentueaza!
22)Cand cainele va invata sa vorbeasca, omul isi va pierde si ultimul prieten!
*no word is enough to describe a men
***Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…
***ntr-o lume nebuna nu trebuie sa fi sanatos
***love is my name,and sex is my game…let the name and play the game!
***imi place atat de mult carnitza de ­pasarica incat pentru piept sunt in stare sa dau ­pulpele…. la o parte!
***invat sa pierd ….dar nu-mi place situatia in care sunt
***nu cred in vb dar las faptele sa vorbeasca
***SUNT USOR DE AGATAT SI CAD REPEDE LA PAT…
***Iubirea este arhitectul universului. ( Hesiod )
***daca susul e jos si josul e sus ,daca stau sus inseamna ca stau jos?
***Am obosit luptând cu robotii
Caut linistea ce ne-o iau idiotii
Oprind fiecare gând morbid
Sorbind zorii cu meniu melodic
Zic pas la fitele de oras
Un ecou din ego sa le iau pe faras
***parca suntem in 2011…parca mai demult ziceai ceva de tovarasia mea si a ta…ia sa vedem de unde veniti…ca va schimbati prea repede…!
***sunt multe de spus,dar cui sa-i spun ?
***Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste ochii plang. Si cand ochii plang mana le sterge lacrimile.
***uneori viata nu doar ca bate filmul ci ii traseaza un scenariu rupt din cele mai triste drame
***Nu jigni femeia care te refuza pentru.ca TU nu ai fost convingator…
***femeia sta cu tine pana pleaca cu altu.
***traim intr o lume unde nebunia este normala
***Uneori am nevoie de dragoste, uneori am nevoie de singuratate, uneori de zi , alteori de noapte, uneori de frig , uneori de caldura dar intotdeauna am nevoie de tine!
***Te caut si nu te gasesc da-mi un buz ca am obosit.
***"Sid, you’re gonna have a family too someday. You’re gonna meet a nice girl, with… with low standards, no real options, or sense of smell… "
***Love is the direct opposite of hate. By definition it’s something you can’t feel for more than a few minutes at a time, so what’s all this bullshit about loving somebody for the rest of your life?
***Inteligenta mea este trecatoare. Dureaza doar o viata.
***Atunci cand ai ramas fara puteri.schiteaza un zambet scurt. asa de gura lumii
…Si uita de tot!
***Pentru ca dragostea sa fie eterna, si indiferenta ar trebui sa fie reciproca.Fericirea nu poate fi cumparata cu bani si dragostea nu poate fi dobandita cu forta.
***Încrederea se cucereste greu si se pierde repede.
***She needs a hand to hold, someone who will never let her go again
***And in that moment, I swear we were infinite
***Cine isi da cuvantul cu usurinta, cu aceeasi usurinta nu-l tine
***Nu exista fericire de care sa-ti amintesti, fara tristete.
***Toate adevarurile sunt usor de inteles o data ce sunt descoperite; ideea e sa le descoperi.
***Numai un prost poate sa critice, sa condamne si sa se planga – si majoriatea prostilor o fac
***Cel care zambeste atunci cand lucrurile iau o intorsatura proasta s-a gandit deja pe cine sa dea vina.
***Cea mai mare placere în viata e sa faci lucrurile despre care oamenii spun ca nu ai voie sa le faci.
***Barbatii au descoperit focul, dar femeile au descoperit cum sa se joace cu el
***Hotii iti cer banii sau viata; femeile le vor pe amandoua.
***Recunosc poate ca ai jucat mai bine….dar nu uita ca e 1-0 pentru mine
***Iti place sa faci ancheta ca un procuror .sa spui zi de zi : " stii, daca ma inseli, te omor "
***Omul care are rabdare sa nu se razbune imediat, ori te iarta, ori se razbuna cumplit.
***Nu stiu cum n-ai vazut , are ceva-n privire.
***Când deliciile vietii prind riduri, devin amintiri.
***Uneori puterea unei femei sta in eleganta, gingasia si dulceata de care da dovada.
***Visele de`atunci nu`ti ajuta la nimic
Vrei macar pentru o clipa sa te`ntorci in timp .
***La inceput , visele par imposibile, apoi putin probabile si in cele din urma inevitabile .
***Daca vrei sa fii fericit o clipa…razbuna-te …daca vrei sa fii fericit o viata…iarta.
***Ai facut ce-ai vrut din mine
Tu stiai ca te iubesc
Nu m-ai fi crezut in stare
Ca pot sa te parasesc
Am lasat totul in urma
Pe inima mi-am calcat
Toate visele cu tine
Intr-o clipa le-am uitat
***"Privesc viata precum un pasager important de pe Titanic: s-ar putea sa nu ajung la destinatie, dar macar merg la clasa intai." (Arthur Bucward)
***"Suntem niste zei prosti, niste zei nemuritori care ne-am uitat destinul."
(Constantin Noica)
***"Cand copiii nu fac zgomot, fac prostii mai mari."
(Henry Fielding)
***"Orice despartire este o batalie pierduta pe frontul nevazut al destinului."
(Ionut Caragea)
***"Rabdarea este arta de a spera."
(Luc de Clapiers (Vauvenargues))
***"Prietenii sunt modul lui Dumnezeu de a-si cere scuze pentru familia pe care ne-a dat-o."
(Tennessee Williams)
***"Noi suntem doar ingeri cu o singura aripa, nu putem zbura decat imbratisati."
(Luciano de Crescenzo)
***"Sufletul tanjeste sa creada, dar intelectul refuza sa-i dea voie."
(Dan Brown)
***"Cand ploua in suflet, nu-i niciodata senin afara, iar cand e senin in suflet, nu ploua afara niciodata."
(Mihail Codreanu)
***"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant." (Mario Puzo)
***"Linistea este intentia de a stapani efectele agitatiei excesive. Linistea este sera in care se cultiva intelepciunea."
(Huai-Chin Nan)
***"Un prieten adevarat iti stie slabiciunile, dar iti arata calitatile, iti simte temerile, dar iti intareste credinta, iti cunoaste ingrijorarile, dar iti elibereaza spiritul, iti recunoaste defectele, dar iti subliniaza posibilitatile."
(William Arthur Ward)
***"Nu exista un drum spre fericire. Fericirea e drumul! "
(Mircea Albulescu)
***"Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte. "
(Kirkegaard)
***"Cu penele altuia te poti impodobi, dar nu poti zbura. Acest lucru nu-l prea stiu oamenii, dar il stiu pasarile."
(Lucian Blaga)
***"Cine merge incet, merge sanatos; cine merge sanatos, ajunge departe."
(Proverb italian)
***"Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute. "
(Cioran)
***"Traieste-ti viata ca si cum fiecare fapta a ta ar deveni lege universala."
(Immanuel Kant)
***"Eternitatea nu poate fi smulsa zeilor decat clipa de clipa."
(Octavian Paler)
***"Pentru a depasi gandirea critica trebuie sa adoptam o stare de gratitudine."
(Neale Donald Walsh)
***"Toate patimile, afara de acelea ale inimii, se risipesc in visare."
(Victor Hugo)
***"Daca lumina este prima dragoste a vietii, dragostea nu este ea lumina inimii?"
(Honore de Balzac)
***"Un organism sanatos este camera de oaspeti a sufletului, un organism bolnav o inchisoare."
(Francis Bacon)
***"O binefacere care ti se reproseaza a fost considerata totdeauna o jignire."
(Jean Racine)
***"Rostul vietii nu este sa ajungeti undeva, ci sa va dati seama ca deja sunteti acolo si ca ati fost din totdeauna. Sunteti din totdeauna si pentru totdeauna – in momentul creatiei pure."
(Neale Donald Walsh)
***Sexul este un joc in pereche. Cine termina primul, acela si câstiga.
***Chiar daca nu suntem unul langa altul. vom fi tot timpul impreuna. Te port cu mine in gand oriunde as fi si orice voi face.
***Sa nu ma uiti niciodata, fiindca undeva in lumea asta, mai aproape sau mai departe, e cineva care te iubeste!
***E greu sa le faci singur pe toate in bucatarie !
***Dragostea nu are nevoie de cuvinte. Se poate spune Te Iubesc cu o singura privire !
***Culege-ma, din picaturi de stele Atinge-ma,…
***Live your life, you only have one.
***Primu l pas il fac eu,urmatorul pas e al tau.
***What we do in life , echoes in eternity
***Eu nu ma tem de ce se tem toti oamenii
***Fa-ti timp sa oferi un zambet chiar si unui corb,
Fa-ti timp sa auzi ce aude un surd si sa vezi ce vede un orb
Fa-ti timp sa iubesti chiar daca nu esti iubit
Si chiar si singur pe pamant sa fii cel mai fericit
Fa-ti timp sa vezi splendoarea fiecarui an
***Pentru a domoli un elefant ai nevoie de un par pentru a opri un cal ai nevoie de un bici iar pentru a stavili o femeie ai nevoie de o inima.
***gata numai plang dupa tine.du-te unde vrei.ai plecat.foarte bine…eu caut o tipa cu care sa vad lumea in roz.adica sa fie aceea persoana una de viata.doar o viata avem…
***and we…build up castles/in the sky and in the sand/design our own world/ain’t nobody understand/i found myself alive/in the palm of your hand/as long as we are flyin’/All this world ain’t go no end
***nimic nu este intamplator.totul este cauza si efect.pentru ca totul are un inceput si un sfarsit
***am invatat sa visez…dar am ochii deschisi

| HoneyCocaine a răspuns:

Cele mai bomba statusuri sunt alea luate din versurile lu' Dragonu'47 / Specii.