| s0nya a întrebat:

Cine credeti ca ar fi trebuit sa castige la Eurovision 2009? Va placut Moldova?

18 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Suedia. A combinat foarte ingenios muzica de opera cu muzica pop. Mira

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Azerbaijan, Norvegia, Turcia, Moldova...

Janina
| Janina a răspuns:

Mie imi place cine a castigat, mizam pe el de la inceput. Elena este o tipa cu o voce superba insa melodia nu o avantaja si nu era asa big deal. mizam pe Romania daca participa zerO.
moldova a avut o melodie... ceva, nu stiu sa zic ca sa nu deranjez, o melodie care nu a fost deloc pe gustul meu.

| borsec a răspuns:

Germania.

| Bianca26bb a răspuns:

Mie mi-a placut mult Moldova. Cred ca daca era Mare Britanie sau Germania (o tara mai bine vazuta)etc... castiga!
Cred ca putea castiga Moldova...happy

| greg a răspuns:

Norvegia, au avut o originalitate si o imaginatie de nedescris in versuri si in muzica(de fapt a avut cantaretul ca tot el a compus si muzica si versurile). Moldova mi-a placut a2a din tot concursul, mi-am si pus melodia pe CD`ul din masina.

| beba a răspuns:

Mie mi-a placut Moldova tare mult si Grecia.Am votat-o pe Elena insa nimic...Cred ca Norvegia si-a meritat locul, oamenilor le era dor sa aiba un Harry Potterhappy

| GreenSky a răspuns:

Iceland!
oricum romania a cantat mai bine ca moldova si pentru aia ne-au luat la voturi...

| crookedsight a răspuns:

Mi-a plăcut foarte mult. Mai ales partea de la început... :X super. Dar voturile nu cred că se dau numai pe merit, se dau mai mult pentru simpatie culturală/politică/etc. Aşa cum mulţi dintre noi votăm Moldova din sentimentul de frăţie, aşa si scandinavii...

| Xulescu_6752 a răspuns:

Cu Germania s-a intamplat ceva groaznic...nu pot sa-mi explic, au cantat EXTRAORDINAR, melodia era foarte buna, dar au iesit pe ultimele locuri...

| Xulescu_6752 a răspuns:

Cu Germania s-a intamplat ceva groaznic...nu pot sa-mi explic, au cantat EXTRAORDINAR, melodia era foarte buna, dar au iesit pe ultimele locuri...

| yael a răspuns:

Moldova m a facut mandra sa ma simt romanca (atata cat sunt)
!
super piesa; x
dar cel mai tare mi a placut armenia, gemenele alea...geniale big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca Norvegia chiar merita.Romania nu merita clar locul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Turcia mi-a placut happy
Super faina melodia si fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-au placut urmatoarele tari:
Moldova, Turcia, Azerbaijan - mult
Portugalia, Lituania, Norvegia - ok
Cred ca Turcia merita...si Norvegia a fost ok... dar parca a primit prea multe puncte = adica nu a fost atat de buna happy zic eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azerbaijan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iceland a fost preferata mea, melodia e frumoasa si interpretarea de nota 100000, nu-mi place melodia Norvegiei si cantaretul ala pare un "Fuego" al Norvegiei oricum parca ar fi un remix de Dan Spataru sau artisti d'astia apusi de secole, piesa Moldovei a fost interpretata perfect, incredibil de bine insa nu este o piesa de Eurovision ci mai degraba s-o asculti p'acasa.

| andreea121 a răspuns:

Mia placut Moldova!