| Nameツ a întrebat:

Cine din voi stiti limba rusa? ce va place si ce nu va place la ea?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Eu am auzit multi rusi vorbind ruseasca prin ferii si am sa mai vad dar ma prapadesc de ras e asa haioasa limba lor imi place cum suna.

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Mie imi place...mi se pare frumoasa!
am vazut mai multe filme in rusa.si mi-au placut!

asculta urmatoarea melodie:
http://www.youtube.com/watch?v=EGbOa65jOm0&feature=related
e super :x

| razvanyoung a răspuns:

Nu o stiu dar imi place foarte mult, la fel ca Germana!
Insa la amandoua nu imi place faptul ca sunt foarte grele!

| Mikezilla a răspuns:

Am un coleg care vb rusa, stiu si eu cateva chestii in rusa, e urata rau si e foarte greu

| fedot a răspuns:

Eu o cunosc.Am studiato 7 ani.Si pot sa spun ca nu are multe lucruri neplacute.cel mai greu este sa inveti subiectul,predicatul, Si desigur, pentru voi- romanii e greu sa pronunti.Dar totul este posibil.Imi place cum suna, este frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu limba rusa si nicii nu cred ca o sa o invat vreo odata ma rog cate-va cuvinte o sa stiu eu dar nu stiu cu am sa le pronunt ca este mai greu fata de lba Romana nu pot sa pronunt decat Engleza si Romana!happy