| anonim_4396 a întrebat:

Cine poate sa ma ajute?happy
as vrea sa fac niste banuti pe perioada verii, eu si 2prietene de-ale mele. unde as putea sa ma duc? am doar 15ani si nu prea am mari sanse...plimbat caini, spalat pisici, tinut de companie...thinking mi-a zis cineva ca nimeni nu prea angajeaza sub 18ani... voi ce stiti? specific ca sunt din vaslui, barlad...happy
va multumesc!

1 răspuns:
| MisterKat a răspuns:

Te poti angaja daca ai sub 18 ani, de exemplu daca locuiesti intr-un oras mai mare din Romania, poti sa fii promoter intr-un hypermarket, adica sa comunici cu clientii si sa le oferi oferte si sa le dai sa incerce produse, e simplu! Deasemenea, poti sa imparti pliante pe strada sau in posta, dar e bine sa mai mergi cu cineva cu tine, depinde in ce zona te trimite, daca esti din capitala si te trimite intr-o zona rau famata, mai bine renunti sau mergi cu un baiat cu tine. Sau poti sa lucrezi la un parc de distractii, de exemplu in orasul meu, in Brasov e un parc de distractii si poti sa lucrezi ca ingrijitor de piscine. Poti sa cauti aici mai multe job-uri: www.ejobs.ro Mult Succes! Si admir faptul ca vrei sa ai banutii tai munciti, nu ca multi copii de bani-gata din Romania. :) Succes!