| MădăST a întrebat:

Cine stie cum pot face o poza mai clara? Am o poza pe care scrie ceva foarte mic si cand dau zoom e prea neclara... Stie cineva cum as putea face poza aia clara?

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Nu poti, ca sa faci o poza mai clara, ai nevoie de camera foto mai buna, cu mai multi mp...

| Strawish a răspuns:

Bună întrebare : )! Asta caut şi eu. X_x

| Kyrie a răspuns:

Nu ai cum sa faci poze clara daca o maresti deoarece forteaza pixelii, ai nevoie de mai multi MP xD

| Cosmotel a răspuns:

Cu functia sharpen din photoshop ai putea sa incerci.

| speşăl a răspuns:

Am eu o idee, dar depinde si de contrastul intre cloarea textului si culoarea fundalului. Poti folosi un recunoscator de text, exemplu finereader sau oricare altul. A doua metoda folosesti un convertor png-word.