| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreun program prin care sa fac o poza neclara sa devina clara?

36 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii despre prelucrarea imaginilor cu ajutorul transformatei Fourier?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Din moment ce nici nu am auzit de asa ceva cred ca... nimic.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu prea. Adica daca sunt putini pixeli nu poti sa faci mai multi.
Si nu stiu exact la ce te referi. Adica sa nu se vada in patratele nu?

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Da. am incercat toate site-urile si degeaba.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da. NU se poate. Adica nu poti sa adaugi pixeli ca asa vrei. Nu exista program pentru asta. Doar photoshop sa adaugi efecte cumva sa se mai piarda din pixelii aia dar in rest nu prea merge sad

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Dar ceva care sa stearga niste editari si sa ramana poza?

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica ce fel de editari? Pai pe data ce ai aplicat un efect unei poze, anumite culori s-au intiparit peste cea originala. Si daca nu ai originala, degeaba.
Cum am zis, doar photoshopul, este cel mai complex program, dar si greu de altfel. Cu el ai cam putea sa faci orice.
Dar ce vrei sa faci mai exact? Nu ai iesit bine intr-o poza sau? laughing (desi ma indoiesc)

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

E vorba de o poza a unui prieten, vrea sa stearga niste editari sau sa o faca mai clara.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda. Imi pare rau sad

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

N-ai de ce happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ba da. Ca as putea sa gasesc o modalitate ceva, dar nu prea stiu nici eu. Nu am activat inca in acest domeniu asa de mult big grin

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Faptul ca vrei sa ajuti e destul happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi si eu atunci happy

| LoveSleep a răspuns:

Tu te referi ca în dialogurile filmelor ălora când tipa aia bună care conduce niște oameni de la NASA zice:
"Mărește acolo.
Da, chiar acolo.
-Încă puțin.
-Bun. Acum clarifică imaginea."

Deci nu, nu există.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Trebuie sa existe, ce e in filme e si in realitate.

| Kaℓi a răspuns:

Orice program de editare foto are "sharpeness" si / sau "clarity", incearca asa ceva, dar nu te astepta la minuni. Depinde de rezolutia pozei cat de mult poti clarifica neclarul happy

| untu a răspuns:

Vezi la www.snapped.ro sau www.smartdeblur.net Incercati una dintre ele!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Am incercat smart deblur si nu a mers. Mersi oricum

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru ce! Imi pare rau!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E ca bancul acela, daca poti face un salam dintr-un bou, de ce nu poti face un bou dintr-un salam?

Pentru ca unele lucruri merg intr-o singura directie. Exista programe care "completeaza" anumite imagini (in general forme) dar dintr-o imagine stearsa nu vei putea niciodata face o iamagine clara, mai ales atunci cand vorbim despre fetele oamenilor sau detalii la rezolutii mari.

| L1feDRAIN a răspuns:

O imagine din 10 pixeli o poti face de 20, dar care-i rostul ca nu schimbi nimic? (intelegi nu? imagineazati un patrat de culoara rosie aprinsa, du il tai in 4 patrate mai mici si le lipesti toate la loc de parca ar fi un singur patrat, se schimba ceva din punct de vedere optic?) Deci, NU, e posibil doar pozele clare sa le faci neclare, poate te ajuta asta. :/

| DryIce a răspuns:

Exista dar iti trebuie mult cpu power si nu au toti cetatenii de rand un astfel de program. Asa am citit si eu pe forumuri. Daca exista e foarte scump. Cauta pe forumuri ascunse vezi ce zic si altii. Daca gasesti pune link pe oricine intereseaza asa ceva! Desi link-ul ala va fi sigur un onion link si vei intra la parnaie de il postezi aici.

| Otto2014 a răspuns:

Doar la politie si la NASA e asa ceva.
Cica:Ce e in filme trebuie sa fie si in realitate
Bun, eu am vazut un film cand nasa trimitea oameni in alte universe, woow, nu stiam ca exista asa ceva! Impresionant!
Nu poti adauga pixeli intr-o poza, sau asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru Otto2014):

Faceam misto cu Sleep -.-

| Otto2014 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu am raspuns la misto big grin
Dar am spus si ceva serios, acolo

| anonim_4396 explică (pentru Otto2014):

Am vazut. M-am lamurit, raman cu poza stearsa :]]

| emilitalia a răspuns:

Numai cei de la politie si alte foruri au asa ceva dar incearca cu Picasa si vezi daca da rezultate cat de cat. Bafta.

| anonim_4396 explică (pentru emilitalia):

Cand vreau sa-l descarc ma trimite la moving on from picasa si ceva cu Google, nu inteleg.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru anonim_4396):

Trimite-mi poza pe privat si o sa vad ce pot sa ii fac.

| emilitalia a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca aici daca nu merge celalalt : http://picasa.ro.downloadastro.com/

| anonim_4396 explică (pentru SilviaDulcik):

Imi pare rau dar nu pot face asa ceva.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru anonim_4396):

In acest caz iti urez succes.

| anonim_4396 explică (pentru emilitalia):

Mersi mult happy

| emilitalia a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru ce happy

| eusunt7 a răspuns:

Din pacate in zilele noastre nu exista nici-un program!