| Elena_1106 a întrebat:

Cine stie cum se joaca "urmatoarea carte "?

Răspuns Câştigător
| Brun3tte a răspuns:

Eo stiam ca se joaca pe porunci fiecare isi alege o pereche de 4 carti la fel si se amesteca intre ele apoi se pun cu fata in jos si zici urmatoate carte sa...si dai o porunca. apoi iei cartea si cine si-a ales acea carte ala face poruncahappy e distractivhee hee

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pui pe cineva sa aleaga o carte din pachet. Ti-o inmaneaza, iar tu amesteci.In cele din urma, ii arati cartea.
How it's work;
Sa zicem ca ti-ai ales ca si reper Asul de trefla.Cand iti inmaneaza cartea, tu o pui sub asul de trefla.Amesteci de vreo 4-5 ori (nu mai mult), si dai carti jos pana cand dai de asul respectiv. Urmatoarea carte este cea aleasa de el/ea.
Nu-i cine stie ce, dar tine.

| Flav a răspuns:

Urmatoarea mea carte e sa nu-ti raspund la intrebare. Acum, c-am facut-o, am pierdut-o.

| Aliyaa a răspuns:

Eu.deci alegi o carte si cineva zice urmatoarea carte sa faca nustu ce si daca a picat cartea ta tu trebuie sa faceci acel lucru!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi noi jucam pe porunci e saruturi...si de la un simplu sarut s-a ajuns la alte chestii care nu faceau parte din joc...happylove struck.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.fiecare isi alege o carte cu care vrea sa joace
2.se amesteca cartila
3.se da porunca
4.si extrage o carte de joc