| Ellenna_5130 a întrebat:

Imi puteti spune cum se joaca "Urmatoarea carte"? Stiu ca e ceva cu provocari...plz help:*

Răspuns Câştigător
| Mentosanaaa a răspuns:

Hey! Fiecare copil isi alege o carte diferita [unul isi alege dama...altul trei...altul as etc] Se iau toate cartile care apartin alegerii facute si se amesteca [fara sa implicati celelalte carti]. Cineva va zice "Urmatoare carte" sa faca ceva iar cel care si-a ales cartea care va cadea va face acel ceva. Cya :*

1 răspuns:
| LadyBy a răspuns:

As vrea sa continui. Daca copilul respectiv nu doreste sa accepte provocarea ii va fi scoasa cartea din pachet(una singura).
Cine nu mai are carti in pachet, pleaca si se continua jocul pana mai ramane unul singur.