| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie niste trucuri cu carti?

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Biu a răspuns:

Uite un video si cu explicatii si cu tot : http://www.iluzieoptica.com/......te-366.htm
Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul meu :d

| Stefy200 a răspuns:

Uite unul bun:
ai jumatate de pachet de carti(de preferat nu jumatate doar vreo20, cu cat pachetul este mai mare, cu atat trucul este mai ciudat). Alegi pe cineva care sa traga o carte.Ii spui sa se uite bine la ea.Tu o iei fara sa te uiti la ea si o asezi prima. Urmaresti cartea si o pui undeva in pachet dar mai ridicata(astfel stii unde este cartea ). Dupa care te prefaci ca zici ceva magic si amesteci cartile in timp ce carte aleasa de cel care se joaca cu tine ramane nemiscata si ridicata.Scoti cartea ridicata din pachet(adica de fapt ce care a ales-o el)si i-o arati.Va fi uimit!happy