| anonim_4396 a întrebat:

Cineva mi-a zis mai demult ca inauntrul unui om slab se ascunde o fiara care va isbucni daca este indelung chinuit omul. E adevarat? Argumentati.

6 răspunsuri:
| kayura a răspuns:

Nu, chiar suna ciudat.In orice caz acea persoana are si ea limite deci se poate schimba intr-o persoana(fiara cum ii spui tu) mai rea.

| bozo a răspuns:

Eu cred ca se va caca pe el.
Argumentez:
Experientele anterioare ii spun ca nu va reusi nimic. Ca atare va fi din ce in ce mai infricosat.
Vezi poporul roman. Este format dintr-un lung sir de basinute care chinuite se vor transforma in caca. Fara gluma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de firea omului dar si de cat de rezistent e psihicul lui. De cele mai multe ori majoritatea nu rezista unei presiuni chinuitoare si intr-un final cedeaza. Intr-un om tacut si slab zace multa furie gata de a exploda si asi revarsa nervi pe care ia acumulat, chiar si pe persoane nevinovate dar care ia atins un punct sensibil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In orice om salasluieste o fiara. Oricine are o anumita limita de suportabilitate, peste care daca treci, explodeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista oameni slabi. Exista doar oameni. Calca-i pe bataturi si vei vedea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omul acela e mai tare ca unul care se crede superior din cauza ca a descoperit prima lege a unui cod care spune ca; N-avem cum sa ajungem tari daca nu stim cit de slabi sintem.