| DorelSudoru a întrebat:

Omul este un animal? Adevarat sau nu? Argumentati

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ce e atâta de argumentat, când este un lucru bine cunoscut de toată lumea?
Da, suntem nişte animale şi ne mândrim cu asta!

Următorul!

| harciog a răspuns:

Muuuuu...

| DorelSudoru explică:

Aoleouuu...ma refeream la figurat mati luat cu maimutele

| 4b a răspuns:

laughing omul e om pana cand vrea... dupa, urmeaza schimbarea

| tsevaoth a răspuns:

Da! Fara moralitate e un animal!

| AleD a răspuns:

Mda,e adevarat pentru ca omul e mamifer.

| Damon_8513 a răspuns:

Da. Are acelasi caracteristici cu un animal. Singura diferenta dintre noi si animale este inteligenta. Sa sti ca am vazut oameni care se comporta exact ca niste animale.

| CorontzGurGurul a răspuns:

Salut, ca si clasificare stiintifica, omul face parte din regnul animal, in increngatura Chrodata, subincrengatura Vertebrate, in ordinul Primatelor.

| Belgianu90 a răspuns:

Omu nu se trage din maimuta se trage din porc big grin gluma-i gluma dar cam asa ii

| Dιєиυтzα a răspuns:

Da, este adevarat. Se zice ca oamenii se trag din maimute, nu ai observat ca maimutele sunt aproape ca noi?

| MiauMiauPisiPufoasa a răspuns:

~> Da este.
~> Pt. ca are ganduri si are un fel de a vorbi.
~>Oamenii rai sunt niste animale imputzite laughing

| TangerineP a răspuns:

Omul nu e un animal, e un mamifer)
este inclus in unul dintre cele 5 regnuri care contin toate organismele vii de pe terra:monera,protista,ANIMALE,plante,ciuperci
Regnul animale contile toate organismele eucariote pluricelulare,ce le diferentiaza de bacterii si protiste,de plante si ciuperci.
Ele au o hranire heterotrofa,cu sistem digestiv(sunt prezente toate sistemele de organe:circular,respirator,nervos, locomotor, reproducator etc.)
Omul ca si alte animale corespund caracteristicilor de mai sus si de aia a fost inclus in Regnul Animalia)
sper ca am explicat clar big grin

| pufulete_3999 a răspuns:

Eu zic ca multi oameni de pe lumea asta sunt animale... La felul cum se comporta cu oamenii din jur si uneori chiar si cu familia, pot fi numiti animale, sau chair mai rau. Adica macar animalele isi protejaza intr-un fel familia. Si in plus multi nu gandesc mai mult decat un animal.