| ADY_5784 a întrebat:

Credeti ca barbatii intre 20-30 ani au iubite minore, pentru ca nu au succes la cele majore?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

In primul rand fetele tinere au un avantaj in plus datorita gingasiei si naturaletei, atata timp cat stiu sa se pastreze asa cat mai mult timp. De obicei o fata tanara are o enigma de descifrat. Cele mai atragatoare sunt fetele care dau dovada de maturitate dar si de copilarii. Fetele minore cauta de obicei o relatie de iubire, sunt dispuse sa ierte mai usor partenerului care le da speranta unei astfel de iubiri. Se poate spune ca e mai usor sa legi o relatie cu o astfel de fata. E adevarat. Insa nu este o motivatie neaparat insuccesul referitor la fetele majore. Fetele majore de obicei aduna frustrari, nu mai sunt asa de permisive, certurile vin mai usor, simti ca nu mai vrei o relatie, ca nu mai e nimic frumos acolo. E prea banal, prea comun. Mai ales ca fetele majore de obicei nu mai cred in basme. De obicei incep sa nu mai creada in iubire si astfel relatia nu mai are farmec. Unde nu este iubire la mijloc nu poti sa ierti din iubire. E ceva banal. Stii cum se spune : Iubirea este un contract care se rescrie in fiecare seara si in fiecare dimineata. In cazul relatiilor cu o fata majora iubirea isi face mai rar simtita prezenta din cauza orgoliilor. Astfel in fiecare seara si dimineata se semneaza un contract mai degraba pentru sex si stabilitate decat pentru iubire.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Partial adevarat. Femeile mature ca sa le zic asa, nu cauta barbati de varsta lor ci ceva mai mari.In plus, sunt mai greu de cucerit, necesita mai multa energie.Pe cand o pustoiaca care habar nu are cu ce se mananca dragostea dar fiind un subiect de interes general vrea sa afle cum e, va pica mai repede in plasa. Dar asta nu inseamna ca genul asta de relatii sunt sortite esecului. Poate exista compatibilitate, indraznesc chiar sa afirm ca si iubirewinking

| shtephie a răspuns:

Da, in mare parte! Fraieresc tinerele!

| foxi a răspuns:

Categoric nu! nu sunt pedofili!

| Jonathan a răspuns:

Nu sunt toti la fel, o mare parte chiar nu au succes si de asta au iubite minore (fetele sunt vrajite de faptul ca ei sunt mai mari chiar daca pot fi niste ratati)
Dar pe unii chiar nu ii intreseaza asta si daca li-se pune pata asta e, nu prea se spune ca conteaza varsta.

Cum sunt aceia care plac batrenele asa pot fi si acestia care le plac pe minore.Partea proasta e ca pot fi acuzati de pedofilie.

| RoberT_2406 a răspuns:

Inainte de varsta de 18 ani eram foarte suparat de faptul ca toate fetele care-mi placeau aveau prieteni de 18-20 de ani.

Pana nu am ajuns si eu la varsta asta, nu am inteles cu adevarat care era treaba.

Sunt doua motive principale pentru care fetele aleg baieti mai mari:

1. Siguranta. Adevarul e ca se simt mai bine in preajma unui barbat decat al unui baiat.

2. Fetele se maturizeaza (cel putin fizic) mai repede decat baietii, deci e normal sa caute pe cineva "de varsta lor".

Cred ca barbatii intre 20-30 de ani au iubite minore pentru ca asta cauta ele!

| golgeteru a răspuns:

Da sa stii ca asa e
ai mare dreptate

aia care au 30 de ani si au iubita din liceu
inseamna ca nu poate sa incheie o discutie cu o femeie de aceeasi varsta

si se dau la pitipoancele astea din liceu
care inghite tot inclusiv stiti voi ce.

| just me_3620 a răspuns:

raised eyebrows...eu cred ca se dau la cele mai mici cum le spui uh minore...fiindca cred ca sunt mai firave si pot obtine mai multe "lucruri" de la ele, iar la cele majore nu prea s mai uita ca au experientalaughinglaughing