| alexdarkstar a întrebat:

Credeti sau nu in Biblie?

"Noi" am creeat tot ce stim, iar "noi" cunoastem prin simplu fapt ca am vazut, am auzit, am simtit, am dovedit etc...Concluzia este ca o zi din cele 6 in care a creeat Dumnezeu pamantul putea lua valoarea de 1 miliard de ani pentru ca noi oamenii am creeat intervalul asta de 24 ore pentru o zi deoarece puteam alege sa fie de 300 ore zi si noaptestraight face. In Biblie zice ca a creeat Pamantul in 6 zile nu in 6 zile a carui interval al zilei avea 24 ore.Cum exista mai multe posibilitati despre cu a aparut omul(Adam si Eva, A evoluat din maimute etc)asa pot exista mai multe posibilitati despre aparitia omului si dinozaurului in aceeasi zi. Poate au aparut in aceeasi zi dar la diferenta de 10 mil de anistraight faceadica cum ar veni la alta ora iar intre timp dinozaurii au disparut dintr-un anumit motiv...Eu am 12 ani si cred in Dumnezeu si in Biblie precum si in Rai si Iad.Este adevarat ca stiinta a ajuns departe si ca poate dovedi anumite lucruri dar pe timpul cand nu era stiinta moderna oamenii au ajuns la concluziile acestea cumva. Despre stiinta ai putea invata totul intr-o viata dar istoria PAMANTULUI n-o sa invatam nici in 100 de vieti.

Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Daca de la 12 ani ai o pasiune pentru asa ceva ar fi frumos sa cauti pe net despre cum s-a format pamantul, cum a aparut viata si partea religioasa de asemenea, pe net. Acolo vei gasi mai multe "mitrui" si "legende", precum si anumite presupuneri pe care va fi interesant sa le studiezihappy