| Balooonasseeee a întrebat:

Cu ce colind se merge pe 30 decembrie?

Răspuns Câştigător
| Innovation a răspuns:

Plugusorul.

21 răspunsuri:
| fefenaș a răspuns:

Paii.cel mai apropiat ar fi Sorcova.

| EmaS a răspuns:

Obiceiul popular este ca in ajunul anului nou tinerii sa mearga din casa in casa cu plugusorul sau cu uratul.Cu colinda se merge de craciun.

Răspuns utilizator avertizat
| FriendsShow a răspuns:

Bai roox22 i-ai dat degeaba funda lui Nycola06.nu se duce cu PLUGUSORUL.cand spui maine anul se inoieste plugusorul se porneste.deci vine sa te duci pe 31 cu plugusorul si sa spui maine anul se inoieste adica pe 01 se inoieste anul...si cu steaua apropo Bubble Shoot se duce pe 25 dec de craciun si sorcova se duce in prima zi a anului.eu pe 30dec.am fost cu iceam doamne. vad ca ai dat funda.NUmai conteaza.LMA!

| KiraVonHell a răspuns:

Cu colindul se merge pe 24 decembrie pe 30 decembrie se merge cu sorcova.

papa.

| 1Q a răspuns:

Cu aho aho copii si frati cu sorcova, cu capra cu ursu cu urari

| BubbleShoot a răspuns:

Cu plugusorul si steaua. fundita? X::*

| bobby90 a răspuns:

31 ziua cu plugusorul iar seara capra si pe 01 Ianuarie cu sorcova happy

| KurseMarkSasuke a răspuns:

Sorcova sau plugusorul in niciun caz steaua!

| Crystynyk1 a răspuns:

Pe 30 ...nu cred ca se duce cu ceva.Pe 31 se duce cu uratul (aho, aho copii si frati...).

| sfechis a răspuns:

Viflaime-Viflaime
Fundaaa?

| Alexander123 a răspuns:

Cu plugusorul parca.

| LoveTwilightLove a răspuns:

Pe 31 decembrie se merge cu PLUGUSORUL iar pe 30 cu ce vrei.

| AnaBonteanu a răspuns:

Cu plugusorul, dar baieti merg cu plugusorul

| AdeJustMe a răspuns:

Cu sorcova...cred

| JustLOvex a răspuns:

Pai cu Sorcova si cu Plugusorul.
Fundita?love struck

| Dreww a răspuns:

Pe 31 cu plugusorul

| jucatoorul a răspuns:

Plugusoruul

| Desenezz a răspuns:

Sorcova.../funda/pe 31 seara/ziua caprahappy funda?

| boy11 a răspuns:

Cu plugusoru

| beto a răspuns:

-plugusorul
-sorcova