| Loolsae a întrebat:

Cum ajung la Grozavesti cu metroul de la Uniri?
Cobor jos la gura de metrou de pe langa Mc, apoi?
Plz help! urgent

Răspuns Câştigător
| Loolsae explică:

Ok, deci dupa ce mergi prin tunelul ala, vei gasi scari rulante care te duc in sus. urci acolo, apoi mergi in stanga, apoi cobori iar si iei metroul din partea dreapta. pe acolo circula 2 metrouri. va trebui sa il iei pe cel care te duce in directia gara de nord. de la unirii ai de mers 3 statii.

6 răspunsuri:
| BrD a răspuns:

Cobori la metrou de la Mc de acolo. Dupa ce treci de aparate, mai gasesti un Mc care e la metrou. Cum stai fata in fata cu el, in dreapta este un pasaj, mergi prin el, apoi cobori la metroul de acolo. In continuare, sper sa te ajute harta.
http://www.bucuresti.li/wp-content/uploads/2011/02/harta-metrou.jpg

| Loolsae explică (pentru BrD):

Ok dupa ce cobor pe ce parte trebuie sa o iau? pe stanga sau pe dreapta?(acolo jos la metrou
si inca ceva.mai trebuie sa schimb vreun metrou?

| Loolsae explică (pentru Loolsae):

Mersi mult>big grin

| BrD a răspuns (pentru Loolsae):

cu placere

| Loolsae explică (pentru Loolsae):

Ok, deci dupa ce mergi prin tunelul ala, vei gasi scari rulante care te duc in sus. urci acolo, apoi mergi in stanga, apoi cobori iar si iei metroul din partea dreapta. pe acolo circula 2 metrouri. va trebui sa il iei pe cel care te duce in directia gara de nord. de la unirii ai de mers 3 statii.