| Cristian2003 a întrebat:

Cum este posibil ca atunci cand vorbesti tare intr-o zona in care este pericol de avalansa zapada cade de pe munti sau dealuri?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in teorile vibratiile emise de tipat (la vorbit normal nu cred ca-i cazul) se lovesc de munti, de zapada, de ce s-or lovi si asta provoaca avalansa.
In practica nu stiu exact cum e ca n-am incercat.

| xXAlphaXx a răspuns:

Pai cred ca sunetul se loveste de munti si ei vibreaza, cam asa ceva

| AchimAlin a răspuns:

Chestia asta este un pic cam exagerata, oricat de tare ai striga nu cred ca ai sunetul emis ar fi atat de puternic incat sa produca o avalansa.