| oAaaNaa a întrebat:

Cum fac ca sa pun poze in Picasa Web albums?
Va rog..raspuns urgent

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Pai intri in picasa web albums dand click pe "mai multe" din bara neagra din google si selectand "fotografii". Ajungi in Picasa web albums. Dai click pe butonul "Incarcati" care se afla langa "explorare", sub bara de unelte de la google (bara neagra). Dai click si apoi selectezi fotografiile si 1. Ori le tragi cu drag and drop in acel chenar. 2. Ori dai click pe "Selectati fotografii de pe computerul dvs." Selectezi fotografiile care vrei sa le pui in picasa si apoi dai OK. Asta daca vrei sa creezi un nou album numai cu fotografiile pe care vrei sa le pui.
Daca vrei sa pui fotografii intr-un album deja existent, dai click pe acel album (albumul in care vrei sa mai pui poze) apoi dai click pe "Adaugati fotografii". Este un buton in bara de sub titlul albumului. Unde se afla Slideshow, Distribuiti. Dupa astea doua, este al 3-lea buton.