| DenissaDenii a întrebat:

Cum imi pot face un blog pe tumblr!

Răspuns Câştigător
| Diavolcata a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=mdgpTVaL3No
E simplu :)
Succes!

2 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Simplu,iti faci cont(dai pe Sign Up). Apoi te pune sa iti creezi un URL(ce apare in bara de sus, de ex. cum apare aici TPU), sa-t alegi o tema, etc.

La inceput o sa te puna sa alegi o tema mai uratica, dar iti poti pune dupa aceea alta. Uite aici niste teme:
http://itsphotoshop.tumblr.com/tagged/theme

Daca ai intrebari despre ele, trimite-mi mesaj si te pot ajuta. Apropo, ca sa vezi cum ar arata o tema pe un blog, apasa pe "live preview" si te va duce la un blog pe care e deja instalata acea tema.

Altceva..mai nimic:D Ti-ai sugera sa cauti extensia XKit, pentru ca te va ajuta enorm.Vei putea sa dai reblog dintr-un singur click,vei putea ignora lucruri care nu iti plac, nu te intereseaza, etc.
PS: nu este frumos niciodata sa salvezi o poza postata de cineva si sa o postezi din nou, de aceea exista butonul "reblog", e ca un fel de "share"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sign Up. Si iti faci contul.
Asta este link-ul www.tumblr.com/
Sign up se gaseste sus in dreapta. De acolo cred ca stii sa faci.
O zi buna!