| FabYan0 a întrebat:

Cum imi pun o poza de profil la youtube?
Nu cover ci aia mica (trebuie una de 2560x1440?)

1 răspuns:
| meoww a răspuns:

1. Sus unde scrie YouTube in coltul opus trebuie sa scrie numele canalului tau, apasa acolo.
2. Cand se deschide o sa vezi "Apreciate" Istoric" etc. O sa vezi langa scris YouTube si dedesubt ai "Canalul Meu" "Manager Video" "Abonamente" "Setari YouTube". Dai click pe "Canalul Meu"
3. O data pe pagina canalului ai poza de cover si in ea poza de profil, mergi cu mausul pe poza de progil si in colti o sa apara un creion negru, dai click pe el.
4. O sa iti spuna:
"Editați pictograma canalului
Pictograma canalului este asociată contului Google+ conectat. Modificările făcute pe Google+ pot să apară pe canal cu o întârziere de câteva minute."
Si jos o sa fie 2 dreptunchiuri, apasa pe acela care zice "Editati pe Google+"
5. Asteapta si o sa te duca automat intr-o pagina unde o sa iti ceara o poza din computer.
6. Alegi o poza si apoi vrezi cum intra.
Mie nu mi-so intamplat, dar daca poza e pra mare pot sa iti dau un link la un editor online ca sa o micesti.Bafta! Funda?^^

Întrebări recente