| AndreiDoMino a întrebat:

Cum iti poti face prieteni? Adica sa fi mai sociabil.

4 răspunsuri:
| Bitzy a răspuns:

Păi ți-ai dat singur răspunsul : Fi sociabil.

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Incearca sa iesi mai mult, sa frecventezi grupuri care au aceleasi hobby-uri ca tine, sa te implici in proiectele scolare. Nu incerca sa iti faci prieteni pe net! Iesi in strada si cucereste-i pe ceilalti aratandu-le ce ai tu mai bun, fara sa exagerezi, insa. happy

| Wøodenpints a răspuns:

Ieşi în lume şi găseşte oameni care să te accepte. în orice caz, nu întrebând pe net.

| Rubiishor a răspuns:

Eu sunt o persoana super prietenoasa.Gasesc si ma bag in seama cu toti oamenii din jur.Gasesc mereu pe cineva cu care sa comunic. Ar trebui sa gasesti ceva in comun cu ei si sa te bagi in seama.ca de exemplu daca cineva vorbeste de ceva iar tu ai vrea sa iti dai cu parerea...chiar daca nu ti-a cerut opinia tu fa-o...sau ma rog fi tu insuti.