| daniDeeDee a întrebat:

Cum iti revii mai repede din betie?

14 răspunsuri:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Ti-o spun din experienta(nu eu am fost cea care s-a trezit din betie), dar prietenul meu si fratele lui s-au imbatat la un majorat. Eu fiind cu ei trebuia sa ma asigur ca ajung acasa.Cand urcam scarile pe la etajul 2 m-am pomenit cu aman2 jos langa usa unui vecin nu se mai puteau tine pe picioare parca erau in coma alcoolica... A iesit o vecina si le-a dat cu ceapa pe la nasrolling on the floor, doamne cat am putut rade de ei...Cu ceapa te trezesti cel mai repedehee hee

| costymaximus a răspuns:

Cu zeama de varza sau cafea cu sare.

| zerozero a răspuns:

Dormi sau mananci coaja de copac (pe bune) happy

| Kidu a răspuns:

Bea multa apa sau o cafea cu 2 aspirine.
Sper sa-ti revii din mahmureala.hee hee

| CatalinMG a răspuns:

Muraturi plus degete pe gat

| Piscotel a răspuns:

Daca bei asa de multa apa te imbeti la loc laughing

Cea mai buna solutie... fanta de portocale si paracetamol

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am baut cafea cu sare si lamaie, nu m-am trezit.mai mult am vomitat si mai tarelaughing...solutia e sa bagi un somn zdravan...si cand te trezesti sa simti parca tea calcat trenu.nah daca tia trebuit sa beilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am baut cafea cu sare si lamaie , nu m-am trezit.mai mult am vomitat si mai tarelaughing...solutia e sa bagi un somn zdravan...si cand te trezesti sa simti park tea calcat trenu.nah daca tia trebuit sa beilaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Ioan_Claudiu_Hornar_1993 a răspuns:

Ulei sau lapte este cel mai bine deoarece uleiul ridica subtantele lichide si nu da voie sa patrunda in sange eu zic ca este cel mai bun lucru si poti bea cat de multi poti dar vei avea un sentiment rau atunci cand nu mai ai ulei in stomac vei putea sa faci o coma alcolica deoarece uleiul va scadea si va ramane beutura si atuncea vei avea parte de o coma alcoolica dar este bun pentru a consuma multa grasime inainte sa bei dar bea cu masura si atuncea nu ati va mai fi rau a doua zi de dimineata garantez eu de acest lucru

| Nemes_Button_1989 a răspuns:

Cel mai buna retea e APA, multa apa chiar si daca bei vin bere sau orice impreuna, apa e cea mai buna, eu garantez... degeaba mai bei apa dupa ce te-ai trezit a doua zi... bea atunci cand ajungi acasa sau dupa ce ai iesit din club sau unde ai fost. Daca simti ca ai intrecut masura si devii prea beat du-te rapid la cel mai apropiat wc si da-l afara si toarna in tine multa apa sa nu ramai cu acidul acela in stomacmie cel putin mi-a mers de fiecare data.

| Catalin2604 a răspuns:

Cel mai simplu e sa mananci un pumn de sare de lamaie happy Asta e cea mai sigura laughing

| Catalin2604 a răspuns:

Sarea de lamaie e singura solutie daca nu-ti revii. :p