| NoName1989 a întrebat:

Cum pot avea un vis lucid si care sunt posibilele efecte secundare? Dau FUNDA.
Va rog sa raspundeti cu seriozitate!
Scuze daca am gresit categoria.

Răspuns Câştigător
| untilizatorunic a răspuns:

Este o stare care cineva o ajunge greu cineva o ajunge repede, este o stare care nu se poate de intrat daca doresti tare, sau de loc, cel mai bine de intrat in aceasta stare este ca cel putin sa poti sa-ti aduci aminte macar ceva ce ai visat, cel mai bine sa semnezi ce ai visat, daca tii lene ca si mine, dimineata cum deschizi ochii, stai 5 minute si incearca sa-ti aduci aminte cat mai mult despre ce ai visat.
Cel mai bine se primeste sa ai visuri lucide cand pui ceasul sa sune cu vreo 3 ore inainte sa te trezesti, si cum suna, spune in gand, "cand ma trezesc voi incerca sa visez cum fug, sau ma rostogolesc" vei adormi si cand te vei trezi incearca sa nu te misti, incearca sa visezi, incearca sa iti vezi mainile in fata ta, incearca sa fugi in vis, sa te rostogolesti in vis, e simplu, trebuie doar mintea de atrenat si de dorit ca sa se primeasca, daca nu te trezesti si nu repeti in minte ca sa iti vezi mainile sau sa incerci sa fugi sau sa sari, sau sa zbori, sunt mici sanse ca ti se va primi, daca o vei face pentru prima data cred ca vei face greselile care le-am facut si eu, nu trebuie sa pui mintea sa gandeasca, trebuie doar sa incerci sa-ti vezi mainile, sau sa fugi, ca si cum te uiti in realitate, pana nu vei incerca, nu ti se va primi, iar daca ti se va primi nu sta, fugi, gaseste un magazin, cauta de mancare, punete jos, incearca sa ei pamant de jos, sa atingi copaci, ce vei vizualiza, vorbeste (ei bine de vorbit ma tem si eu, am frica ca vorbesc si in realitate big grin dar nu se intipla asa dar frica ca vorbesc si in realitate oricum este ) este o stare minunata, iti recomand sa te antrenezi, pe parcursul antrenarilor te vei satura daca nu ti se va primi, dar daca ti se va primi vei mai vrea si vei mai vrea, iar de efecte secundare nu cred ca pot fi, cata experienta nu ai avea, nu ti se va primi zi la zi sa intri in acea stare, pe internet cat nu ai cauta una si aceiasi copie toti si posteaza, eu am scris din propria experienta, daca ceva intrebari scrie mai jos... bafta, si nu renunta, dar nici nu te gandi mult la asta, pur si simplu trezeste-te spune ca vrei sa fugi sau sa iti vezi mainile in vis si culcate, ti se va primi

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AKARA0 a răspuns:

Te culci și te gândești la ce vrei sa visezi. Tu stii că ești în acel vis, conștientizezi că ești. Apoi poți face ce vrei tu in vis.
Efecte secundare, pai te trezești dar nu te poți mișca și vezi tot felul de chestii plimbandu-se in jurul tau.

| valitza123 a răspuns:

Ca sa ai un vis lucid trebuie ca tu sa realizezi ca visezi si ca poti controla totul