| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi creez online propriul joc? Va rooog, raspuns cat de repede puteti, daca stiti cumva, trimitetzi mai bine site'ulwinking

2 răspunsuri:
| problematic a răspuns:

Ai putea sa iti iei scripturi de pe net, dar sunt nasoale, parerea mea. cel mai bine dai un ban si o echipa de profesionisti iti va face toata treaba in locul tau. insa pe langa investitia propriu-zisa in joc (cam 10. 000 euro), vei avea nevoie de un server bun (2. 000 euro), administrare server (max200 euro pe luna) si reclama intensa (cam cat ai cheltuit pana acum, vreo 12-13mii de euro pentru inceput). degeaba iti faci un joc daca nu il joaca nimeni. doar ca sa fii tu cel mai bun din joc? unde mai e satisfactia? deci iti trebuie bani multi, pentru ca piata de jocuri este cam la limita de suprasaturatie. daca mai ai nelamuriri da-mi un PM.