| thisissolawl a întrebat:

Cum pot sa imi devirusez calculatorul? Am primit un virus de la facebook. Ce pot face?

7 răspunsuri:
| ashley26pink a răspuns:

Este cumva acel virus care nu te lasa sa intri pe facebook? oricum, in orice caz, incearca programul acesta.
http://www.malwarebytes.org/
sper ca te-am ajutat! :*

| akka4 a răspuns:

Descarca malwarebytes, instaleaza-l, dupa dai restart la pc si il deschizi in safe mode. deschizi malwarebytes, scanezi discurile locale, stergi virusii gasiti, dai din nou restart si deschizi windowsul normalwinking si cam asa scapi de virusiwinking

| Puffulets a răspuns:

Daca ai antivirus scaneaza calculatorul. Dar a avut o prietena de-a mea un virus dinasta si nu i se mai deschidea pcu la un moment dat. daca nu merge cu scanarea instaleaza-ti windowsul din noutongue. Bafta!:d

| ziggs a răspuns:

Cu antivirus ma iti cumperi unu bun sau daca nu vrei iti iei unu free de pe internet... sper ca te-am ajutatwinking!

| DannyXDanny a răspuns:

Stiu virusul acela. Lam avut si eu. Eu l-am rezolvat nu a fost de loc greu. Daca vrei sa te ajut cu virusul acela uite cateva sugestii eu l-am incercat pe toate si am scapar de el.
1. Iati un Anti-virus zdravan eu recomand RomoveIT Pro Security 2012 ultra
2. Incearca sa nu mai intri pe Facebook timp de o saptamana.
3. Incearca sa aflii de unde ai luat virusul ( o poza, o pagina ) si nu mai intra pe ea/el
4. Ia-ti un antivirus si dai,, Scan " la Google Chrome/Mozilla/ Exprorer. Daca iti zice ca n-are nimic urmareste sugestia 5
5. Cu antivirusul seteaza o optiune care iti arata unde este virusul, blocheaza pagina infectata (nu as recomanda asta deoarece poate sa fie o pagina importanta ) sau seteaza sati zica daca vrei sa intri pe pagina anumita daca dai Da intri si risti sa infectezi calculatorul sau daca dai Nu nu mai intri pe pagina aia si calculatorul tau este sanatos. big grin
sper ca te-am ajutat big grin Funda? big grinbig grinbig grin

| CosminZTE a răspuns:

Nu stiu cred ca ar trebuie sa iti iei antivirus! Zic si eu!

| mchammer a răspuns:

Spyware doctor e cel mai bun si ce iti trebuie tie