| Winners10 a întrebat:

Cum poti afla adresa de acasa a cuiva daca ii stii numele? Stiu ca era un program dar nu mai stiu cum se numeste

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca era verun program cu asemenea informatii

| Dom1 a răspuns:

Se numește 112

| sierra1 a răspuns:

Era (este) un program cu numerele de telefon din rețeaua fixa (telekom) și acolo abonații puteau fi identificați astfel (dar nu toți își dădeau adresa la liber)

| darrio2007 a răspuns:

Era pentru ca nu a existat niciodata.

| OpreaAlin a răspuns:

Nu a existat nici un program de acest fel. Exista serviciul de informatii al Romtelecom la care puteai suna si sa afli aceste date. Aveau si o carte scoasa de ei anual cu numerele de telefon ale abonatilor sai. In acea carte aparea si adresa. Exista optiunea ca datele tale sa nu fie publice dar prea putini se foloseau de ea.
Acum nu mai exista serviciul de informatii si nici nu se mai tipareste cartea de telefoane. Tendintele actuale sunt de protejare a datelor persoanelor.

Bula
| Bula a răspuns:

Intrebi direct de la persoana respectiva.
Directivele UE interzic transmiterea datelor personale fara consimtamantul individului.

| Stropdeploaie a răspuns:

Cumva esti vreun criminal. Vreun violator? Auzi tu te auzi ce vorbesti?laughing))