| TheTruthBeneathTheRose a întrebat:

Cum sa incurajezi pe cineva?

3 răspunsuri:
| LoveMe_1523 a răspuns:

Depinde in ce situatie este acea persoana...ii poti spune s aiba incredere in el ca totul va fi bine sh ca trebuie sa se increada in fortele proprii...sigur il vei ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intotdeauna cand vrei sa motivezi pozitiv pe cineva, sa incurajezi, incearca sa accentuezi punctele forte pe care le detine, evidentiaza-i lucrurile bune pe care le poate face(poate mai bine ca ceilalti), poti sa te pui si in situatia acelei persoane,winking te descurci.

| hoshiNOhikari a răspuns:

La intrebarea asta nu poti sa raspunzi decat tu singur. Gandeste-te la persoana despre care e vorba, si la situatia in care se afla si incurajeaz-o din inima, cum simti tu sincer