| BlueBubble a întrebat:

Cum să instalez browserul "Mozilla Firefox" fără ca "Internet Explorer" să se schimbe după mozilla, vreau să am şi "Internet Explorer" şi "Mozilla Firefox" fără ca internetul explorer să se schimbe după mozilla, vreau să rămână ca şi înainte să am mozilla. Cum să-l instalez, trebuie să debifez/bifez ceva la instalare, dacă da unde, cum să fac puppy dog eyes? Fundiţă!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa instalezi cate browsere vrei, nu se schimba unul dupa altul. La instalare fiecare iti va cere sa spui daca vrei sa-l consideri browser implicit(principal), repectiv default browser si va trebui sa bifezi ori debifezi respectiva optiune, in functie de ce vrei. Eu am instalate 4 browsere si nu am probleme, totul este sa ai spatiu liber pe hard. Numai bine!

5 răspunsuri:
| Alexander_1900 a răspuns:

Start / Control Panel / Add or Remove Programs si aici alegi ultima sectiune Set Program and Defaults la Custom apesi pe sagetile din dreapta si aici iti alegi Default Web Browser, dai Ok si cam atat.

| DoRu a răspuns:

La finalizare o sa-ti zica "Importa Internet Explorer si Nu importa nimic" u alegi "Nu importa nimic" daca vrei sa ai si IE in bara de start.
sper ca te-am ajutat.
funda?

Apache
| Apache a răspuns:

Nu prea inteleg la ce te referi! ...cum adica sa se schimbe? adica sa devina mozila browserul principal in loc de explorer? ...pai atunci cand il instalezi debifezi, make firefox default browser,, dai doar sa ti-l instaleze, fara alte chestii cum ar fi toolbar sau altele!

| bau0217 a răspuns:

Internet exploreru ramane ori cum, nici nu poti sa-l dezinstalezi asa ca stai fara grijiwinking

| Master1ro a răspuns:

Daca instalezi Mozilla Firefox, Internet Explorer nu se dezinstaleaza, ci se pune Firefox ca browser implicit.Internet Explorer il gasesti jos in Quick Launch sau in Program Files.
Ca sa setezi Internet Explore inapoi ca browser implicit, trebuie sa urmezi cativa pasi:
1.Intri in Internet Explorer
2.Sus in dreapta iti apare o optiune Tools, dai acolo, iar pe urma Internet Options.
3.Iti apare sus mai multe categorii, dai click Programs.
4. Dupa ce ai dat click pe Programs uitate prin jumatatea pagini si trebuie sa apara un o optiune Make default.
5. Dai click pe acea optiune iar apoi Apply & OK.