| draculaq a întrebat:

Cum sa ma relaxez? Sunt foarte stresat sad si nu reusesc sa scap de stres. Am incercat o baie lunga, muzica, iesiri prin parc, nimic... Sunt foarte stresat. Ce pot face?

31 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Elimina cauza stresului. Daca doar inlaturi simptomele, iar a doua zi o iei de la capat, intri in stres cronic si iti poti da intregul organism si intreaga viata psihica peste cap. Mergi la radacina si rezolva cauza, nu doar simptomele.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Am primit un comment pe myspace... Scria "Basketul e sportul care ma scapa de probleme". Pe mine miscarea ma ajuta sa ma relaxez... Imi consum toata energia jucand basket, fugind, mergand pe role, etc... dupa care faci un dus... si te simti ca nou... Poti incerca si tu.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Incearca ceva sporturi extreme.Adrenalina te va face sa uiti de stres.

auran
| auran a răspuns:

Reteta unui doctor a fost: "sport si sex"

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

O solutie ar fi sa iti rezolvi problemele care te preocupa. Sa le infrunti. Si apoi te vei relaxa!

| dulshe a răspuns:

Bro te poate ajutalaughing Iti recomanda el sexlaughing

| hândel a răspuns:

@ draculaq- vezi ca te striga hemetiile, trombocitele si leucocitele captive in trupurile victimelor proaspete din parc, fugi sa le eliberezi laughing

| gabrielutzu a răspuns:

Vizioneaza filmul "Dracula"...happy

| gabrielutzu a răspuns:

Is vreo 5 sau 6 in total, Dracula a ajuns pana si in spatiu, a devenit extraterestru...:laughing

| gabrielutzu a răspuns:

Ai timp sa le vezi si pe celelante 25, cred ca daca stai traz vreo 100 de ore, apuci sa le vezi pe toate pana la sfarsit :laughing asta daca nu mai apar intr-e timp si altele...

prfml
| prfml a răspuns:

Fiecare are tratamentul lui, asa ca iti spun ceea ce fac eu, ma duc la undeva pe la tara sau la munte, stau vreo cateva zile, fara tehnologie, adica telefon, televizor si prefer la cort, poate te ajuta pescuitul dar dupa aceia dai drumul inapoi in apa la pesti. Inceraca sa mergi in locuri unde nu ai fost.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Bea un pahar de lapte cald, indulcit cu o lingurita de miere! Sau fa Dragoste! Sigur te va remonta! Success! (in ultima instanta, incepi si numeri oi, stele, elefantei, etc...) Somn usor...

| andreea_8479 a răspuns:

Poi noi degeaba iti spunem:stai linistit in pat, asculta o muzica care sa t calmeze, bea un ceai cand u deja ai incercat

trebuie sa t cuntrolezi singur, incearca sa gandesti pozitiv, nu lasa gandurile rele sa t rupa de realitate
gandeste pozitiv sh vezi mai mult partea buna a lucrurilor
cheama un prieten apropiat in care sa ai incredere deplina sh vorbeste cu el...iti poate da sfaturi sh va incerca sa t ajutewinking
parinti. daca ai o relatie buna cu ei... poti vb cu eiwinking

multa bafta

| Sara2 a răspuns:

Trebuie sa faci sex si te relaxezi sigur

| draculaq explică:

Multumesc de sfaturi.
dulce, sunt...baiat laughing si hetero.

| draculaq explică:

Le-am vazut pe amandoua happy

| draculaq explică:

Eu decat 2 am vazut :(. Aici vad ca sunt cam 27 http://www.draculas.info/movies/movies_collection :))

| draculaq explică:

@PsihoSex: nu-mi place laptele.
@endofstory: parintii, bacul, scoala, fetele...
@monnyk: daca as avea cu cine, da happy
O sa incerc cateva sfaturi. Multumesc.

| endofstory a răspuns:

"Eu nu ma mai plimb nici prin parc, fac naveta magazin acasa, magazin acasa..." laughing
lasand gluma deoparte nu ne-ai spus de la ce esti stresat trebuie a fie o cauza, daca reusesti sa identifici cauza sau combinatia (cumulul) de cauze si sa le reduci sigur vei scapa si de stres

| smaranta a răspuns:

Ia o lingurita de miere si fa-ti o cana de ceai de salvie, pe care sa-l bei cu inghitituri mici cat poti de cald.am incercat si eu si e super.Salvia are un gust f placut, seamana cu menta si are efect calmant, printre altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta la farmacie, ceai anti-stres, poate te va ajuta.Sunt si pastile impotriva stresului.Acum depinde ce vrei tu, poti merge la medic sa spui problema si el iti va da tratament, exista. Dar mai usor este sa scapi prin ceaiuri naturale de stres.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draculaq nu stiu ce ai inteles tu, dar sa stii ca Dulshe cind a spus de ajutor, s-a referit sfat. Eu unul numai cu o fata ma incumet, deci sa nu-si faca cineva alte iluzii Doamne ferstewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

An primul rand nu te mai gandi la nimic ancearca sa uiti grijile sau ceea ce te face sa fii stresat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sex happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ii dau dreptate lui andreea, incearca sa gandesti cat mai pozitiv, ca de exemplu ca tu esti Seful si esti cel mai bun dintre toti, gandeste ca aialalti is niste amarati ca o sa functioneze, ai incredere.
Si in al doilea rand vorbeste cu un prieten apropiat, sau un membru al familiei, si descarcate lui tot ce ai pe suflet si dupa aia cerei niste sfaturi. O sa functionezewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa inchizi okiii si sa te gandesti la ceva mumos si pe urma daca trece ceva urat prin cap gandeste-te ca zboara ca norii asa vin asa plec

nu te teme...va functiona si spune in gand sunt relaxat!:bdhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappy|)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Stai în pat, o muzică lentă în surdină, o lumină slabă în încăpere și lumânări parfumate sigur te vor scoate din starea de stress.
Aromoterapie.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti propun sa asculti muzica relaxanta japoneza sau muzica, cantata la nai.Asta te va relaxa spr mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te culci. Daca nu merge iesi la o plimbare singura sau cu prieteni. Fa tot ce vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa meditezi