| dianuca a întrebat:

Cum sa-mi conving parintii sa merg la rockoteca? crying...rockoteca e un loc unde merg rockerii, metalistii...si parintii nu ma lasa ca e noaptea rockoteca! si am 13 ani!

8 răspunsuri:
| Bubble a răspuns:

Pentru ca mi se pare ca nu e voie la 13 ani in disco/rekoteci.
Peste 2-3 ani te asigur ca te vor lasa.Nu ai cum sa ii convingi. Tine cont de faptul ca abia ai 13 ani.

| Oktavian a răspuns:

Cu o minciuna cum altfel!

| sfo a răspuns:

Off off- măi măi. ce rău că nu e şi rockotecă ziuahee hee
E logic ca părinţii să nu te lase... şi nu fac asta din răutate ci işi doresc să te protejeze ca nu cumva să fi atras/ă într-un mediu dăunător. Şi dacă te-ar lăsa tot nu pot să stea cu grijă, să-şi aştepte copilul cu ochii în tavan până la o oră târzie, pentru că la câte arată la televizor... îţi dai şi tu seama.
Oricum nu dispera, că mai târziu sau mai devreme, te vor lăsa cu siguranţă şi vei ajunge să-ţi faci veacul prin cluburile rock...pentru că au fost şi ei la rândul lor criticaţi de părinţii că ascultau muzică prea zgomotoasă, că se îmbrăcau ciudat, sau că umblau nopţile... aşa că, ai răbdare să mai creşti un piculeţwinking
Îţi scriu din proprie experienţăhappy

| Tso a răspuns:

Simplu. Nici nu incerci sa ii convingi. 13 ani nu este o varsta potrivita pentru cluburi/ rockoteci/ discoteci si alte organizatii nocturne. Pentru ca la varsta ta, noaptea este pentru a dormi, si nu pentru a te afla in aceste locuri.
Si fi sigur/sigura, ca atunci cand vei mai creste, te vor lasa.

| ana125 a răspuns:

Crede-ma nu o sa te lase nici eu nu am reusit sa ii conving si toti sunt la fel...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg sa iti placa rockul metalic, dar la 13 ani vrei sa te vezi prin disco rockesti cu metalisti? Daca ai sa incepi asa de mica, poate la o varsta mai mare te vei vedea ca pe un om neajutat de Dumnezeu si vei ajunge sa comiti cate si cate pacate...Si eu ascult rock, dar nu metalic. Imi place tare mult cel,, haios`` gen: Paramore, Sum 41...winking.

| Lina1993 a răspuns:

In primul rand nu cred ca te vor lasa paza si barmanii sa intrii in rockoteca la 13 ani laughing. Am frecventat si eu intr-o perioada rockotecile, dar am mers prima data intr-una prin clasa a 9-a cred (nu eram pe-atunci majora dar gandeste-te ca eram totusi la liceu).

| rockeritzadark03 a răspuns:

Si eu am probleme de genu'... Faza cu rockoteca in timpul noptii e normala, clubul n-ar fi club ziua. Chestia cu parintii cred ca o patesc toti... happy E greu sa fii copil metalist. E o varsta la care vedem si descoperim toate locurile astea atat de interesante si ai restrictii la ele... O sa treaca timpul si o sa poti merge s-acolo happy pace!