| savino23 a întrebat:

Cum schimb poza de la profilul TPU? tot incerc, dar nu reusesc

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Probabil că ești nouă în comunitate,oricum, bună și bine ai venit! În stânga paginii, ai un chenar unde scrie mai întâi logat ca savino23 și ai mai multe opțiuni scrise cu portocaliu. Sper să știi despre ce vorbesc. Intrii la Editare profil și acolo o să găsești un loc unde o să scrie,,Selectează imaginea de profil,, și un chenar gol. Dai click pe răsfoire apoi dai salvare. Poza apare mai greu.
Uite un site un poți să mai citești despre site, cum îl folosești.
Sper că te-a ajutat răspunsul meu, oricum.
http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente

6 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Inlocuieste poza si apoi trebuie sa astepti, modificare nu se face imediat. Dupa 24 de ore poze este sigur schimbata. Dureaza putin pana apare cea noua.winking
Sper ca am putut sa te ajut.

| Đϋffγ a răspuns:

Intri la editare profil si o sa-ti apara selecteaza imagine profil [iar langa scrie browse] dai acolo si iti pui ce poza vrei.Dai salvare profil si gata.

| Lumine a răspuns:

Buna!
Dai la "Editare Date de Logare", acolo vei gasi "Avatar" si ori pun un URL ( un link) sau dai pe upload si-o cauti in pc, dupa care dai accept si dupa 2-3 min. o sa-ti apara pe profil.

Succes!

| Diana915 a răspuns:

Buna. intri la "Editare profil" si mai jos gasesti :Selecteaza imagine profil apesi : Rasfoire si selectezi imagine dorita apoi Salveaza profilul.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dai click pe Editare Profil(in meniul din stanga) si apoi la editare imagine profil(un pic mai jos) dai click pe choose image sau file si ti-alegi poza.

| LadyGA a răspuns:

Buna! dai la editare profil si ai acolo in josul paginii. pui o poza din calculatorul tau si dai salvare sau ceva de genu. apoi trebuie sa astepti ca poza sa fie verificata. cred ca maine o sa iti afiseze noua poza la profil. bafta!