| Riureanu_Alexandru_1996 a întrebat:

Cum se face buhaiul cu manivela, buhaiul fiind acel obiect cu care se duc uratorii de Anul Nou?

Răspuns Câştigător
| ionutmystic a răspuns:

N-am vazut asa ceva, dar singurul mod in care ar putea si facut este ca parul acela din coada de cal sa fie prins si in celalat capat. Capatul care le cele normale este liber. Intins destul de bine, iar pe el sa "frece" un fel de roata invelita in piele, roata fiind actionata de o manivela. Sper ca intelegi. E la fel ca la hurdy gurdy, cauta pe google instrumentul asta.

1 răspuns: