| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numeste benzina pentru avioanethinking

20 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dacă te referi la combustibilul pentru avioane, acesta este kerosenul.

| User a răspuns:

Kerosen.

| oz a răspuns:

Kerosen

| Slavic a răspuns:

Buna.

Stiu ca se numeste Kerosen, nitro big grin

Pa, pa.

| Spintecatorul a răspuns:

KEROSEN- este un ulei subtire obtinut prin distilarea petrolului; o forma cu un inalt grad de rafinare folosita drept combustibil pentru avioanele cu reactie. Kerosenul este un amestec de hidrocarburi din seria -> parafinelor.
big grin

| smilerz19 a răspuns:

Combustibil. laughing

Glumesc. Kerosen e adevarul.

| Andreea_8014 a răspuns:

Kerosen happy

| PisuCluj a răspuns:

Kerosen sau pentru avioanele personale(mici)se numeste altfel dar nu stiu exact.

| Majj a răspuns:

Kerosen happy se mai foloseste si la unele rachete pentru ca are cifra octanica mare

Sarbatori fericite!

| AneZniP a răspuns:

Kerosen lol... da-mi si mie prima fundita ca sunt mica am 12 ani si jumatate happy

| feroceboy4u a răspuns:

Kerosen

| Anonim951 a răspuns:

Benzina e un combustibil pentru motorul Otto.

Dar la avioane e altfel de motor raspunsul corect la intrebarea ta este "Kerosen"

| alina_1192 a răspuns:

Kerosen

| smiley11231 a răspuns:

Kerosen

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Kerosen

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Kerosen

| JaguarSType a răspuns:

Se numeste kerosen!

| Viziru_Gabi_1996 a răspuns:

Pentru avioane ultrausoare se foloseste benzina 95 (benzina care se gaseste la pompa), pentru avioane usoare se foloseste avgaz, iar pentru avioanele cu motoare cu turbina(jet-uri) se foloseste kerosenul.

| heartbreaker a răspuns:

Kerosen