| ydod a întrebat:

Cum se numeste... Deci este un rotund si pe margine are niste taieturi si pe langa taieturi are cate un desen si in mijloc are o gaura in gaura bagi un creion sau o pensula... si te uiti in oglina si vezi cum se misca (pe langataieturi sa zicem ca avem un calaret si in oglinda il invarti si vezi cum merge calaretul)

1 răspuns:
| FrozEenSoul a răspuns:

Aia e o iluzie optica din ce am inteles eu (din ce ai scris )
Exista carnetele cu animale spre exemplu :
Ai un pe o pagina o vaca (facuta din lini ) si un plastic si misti plasticul de la stanga la dreapta si invers si vezi cum fuge vaca big grin
Funda?