| Kenny a întrebat:

Cum sterg un cont de yahoo! messenger?:-s

3 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Loghezi cu userul si parola ta, iar din "My Account" – in partea din dreapta sus (unde mai apare "Welcome,…numele tau si Sign Out) – iti poti edita sau sterge definitiv contul. Trebuie sa confirmi stergerea completa a contului, introducand parola.

| Gizăz a răspuns:

Intri pe linkul de mai jos fiind logat pe contul pe care îl vrei şters, urmezi paşii şi s-a rezolvat. Nu poţi şterge doar o funcţie(doar funcţia de mail, de messenger etc) ci se va şterge tot contul.

https://edit.yahoo.com/config/delete_user

| Noname_6326 a răspuns:

Https://login.yahoo.com/......nfig/login Logheaza-te si urmeaza pasiiwinking trebuie sa stii insa caactiunea este ireversibila, se pierde arhiva etc.happysucces