| Baroana a întrebat:

Cum va imaginati un joc "de-a republica" in zilele noastre? ...cateva idei. Dau fundawinking :*

2 răspunsuri:
| BiancaGeorgiana a răspuns:

Exact tema asta o am eu la romana pe maine. Si eu am pus o intrebare in genul asta si nu mi-a raspuns nimeni.happy. Dar totusi, inspira-te din Erasmo de Mircea Horea Simionescu si incearca sa te gandesti la ce se intampla in zilele de azi in parlament. Sper ca ti-am fost de ajutor:*

| Rosca_Darius_2001 a răspuns:

Si eu am tema asta, ma gandeam sa scriu despre un razboi politic intr-o republica, dar nu stiu cum sa incep, cum sa scriu, deci habar n-am de razboaie politicehee hee ma mai gandeam sa fac si eu ca in erasmo o lupta intr-o republica creata de mine si sa zic ca am castigat lupta si ca republica mea si-a castigat statutu sau independenta sau ce stiu eu, ceva de genu, sper ca ti-am fost de ajutor, cand termin tema in decurs de jumatate de ora sau o ora ti-o scriu aici si vezi poate iti vin idei sau copiezi dupa mine