| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

Daca ar fi sa emigrati unde ati alege sa plecati : in Canada sau in Statele Unite ale Americii? M-ati ajuta daca ati da si argumente pro si contra.

4 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Cred ca in statele unite, deoarece canada este situata mai in nord si e posibil sa fie mai frig ca in Romania.
undeva in statul california sau florida ar fi ideal.

| MunteanDiana26 a răspuns:

Daca stii engleza du-te in S.U.Awinkingwinking

| Triple3XH a răspuns:

Eu as pleca in Canada fiindca acolo nu este criza iar oamenii de acolo sunt foarte prietenosi.

| silviu666 a răspuns:

Canada 100% Nu mai este asa frig din cauza incalziri globale 1 si 2 acolo nu este criza esti platit mult mai bine si nu este asa periculos in U.S.A iesi pe strada si poti sa te trezesti cu un glont-n Cap in Canada iti lasi casa deschisa si nu intra nimeni stiu pentru ca matusa mea sta in Canada in Toronto si isi lasa usa de la casa deschisa si de la masina si nu intra nimeni Si canada este cea mai primitoare tara din Lume Dar daca vrei totusi sa ajungi in U.S.A du-te in Canada ia-ti Viza si pe urma du-te in U.S.A Ca Cetatean Canadian poti intra si iesi cand vrei din U.S.A