| Slavic a întrebat:

Daca as fi... as vrea... continuati

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Daca as fi bogata i-as ajuta pe cei saracihappy

18 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca as fi un fluture as vrea sa zbor, sa fiu admirat, sa traiesc, sa iubesc si sa mor.Si toate astea intr-o singura ziwinking

mariana
| mariana a răspuns:

Daca as fi poet, as scrie versuri pentru a canta viata;
Daca as fi medic, as lupta pentru sanatatea pacientilor;
Daca as fi politician, as incerca sa schimb, in bine, ceva in tara asta;
Daca as fi profesor, as educa "invataceii", in spiritul bunului simt si i-as pregati pentru viata;
Daca as fi inventator, as crea o tehnica performanta pentru imbunatatirea vietii si reducerea poluarii;
Daca as fi cercetator, as lupta pentru descoperirea unui remediu pentru vindecarea bolilor grave, ireversibile si mortale;
Daca as fi istoric, as retine faptele intamplate, intr-o perioada de timp, asa cum s-au petercut ele, fara cosmetizari;
Daca as fi actor, as juca rolurile vietii mele, pentru a ma transpune in pielea tuturor eroilor redati in scenariu;
Dar fiind jurist, ma lupt cu procesele, care sunt lungi, ca o zi de post si eu caut adevarul, in ziua mare, cu "lumanarea bunului simt", insa este tot mai greu sa-l gasesti, mai ales ca putin sunt cei dispusi sa-l accepte.
Fiind insa un user TPU, am decis sa ma dedic activitatii de a "face lumea mai buna", chiar daca prin raspunsurile mele, uneori ii deranjez pe altii, care imi "acorda", cu usurinta si o droaie de "stupide".
Slavic nu stiu ce ai urmarit tu prin aceasta intrebare si cum ai fi vrut sa fie continuata in raspunsurile noastre, insa mie asa mi s-a conturat raspunsul, prin aceste idei redate mai sus.

| MisterKat a răspuns:

Daca as fi cantaret as vrea sa compun melodii frumoase, sa nu fie precum cele actuale si sa pot ajuta oamenii prin munca mea.

| Alex_7297 a răspuns:

Dacă eram poliţist, nu-mi asumam nici un risc
Infractorii cotizau la mine ca la fisc...

| lololololol a răspuns:

Daca as fi vedeta, as vrea sa fiu Beyonce sau Shakira.

| I.Love.Football a răspuns:

Daca as fi fost baiat, as fi vurut sa ma fi nascut fata.batting eyelashes

| poechce a răspuns:

Dacă aş fi un jucător de baseball din America de Nord as vrea să am urechi de spiriduş roz cu pete portocali şi să am o fustiţă roşie cu bulinuţe albe. şi o fundiţă galbenă. Nu uita!

| Denisa a răspuns:

Daca as fi mai mare as fi animatoarehappy

| ColorfulRainbow a răspuns:

Daca as fi profesoara... in viitor...as vrea sa fiu precum e profesoara mea de Limba Romana!love struck
Cea mai buna!happy

| anda1313 a răspuns:

Daca as fi fost mai curajoasa... as vrea... sa merg mai departe.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Daca as fii o zana buna as vrea sa-mi indeplinesc toate dorintelelaughing

| Din Mine Zboara Doar Fluturi :) a răspuns:

Dacă aş fi un cuvânt, aş vrea sa fiu cuvantul "zâmbeşte!".
kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi... mai hotarata...as vrea sa va provoc intr-o zi sa vb despre Antonescu(maresalul) si sa vad ce stiti voi despre trecutul vostru
Poate, totusi, intr-o zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi presedinte as spune tuturor din tara mea ca lumea este controlata de francmasonii illuminati ce vor sa ne extermine pana in 2012 prin gripa porcina si vaccinul pe care l`au creat alaturi de codex alimentarius, legea care a fost adoptata anul acesta si la noi in tara de catre guvernul boc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi Ciomu as vrea sa-mi deschid muzeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi grasa, as vrea sa fiu slaba. Corect, nu?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi o floare as vrea sa fiu un trandafir rosu happy

| myworldis5784 a răspuns:

Daca as fi insecta as fi un fluturas :-P