| BlueByMe a întrebat:

Daca faci parkour ramai mic?; D

12 răspunsuri:
| PinkDea a răspuns:

Nu ramai mik... eu am un prieten care sa inaltat foarte tare pentru a facut parkour :d

| Doddel a răspuns:

Nu ramai

| Doddel a răspuns:

Nu

| patty32 a răspuns:

NU, categoric, nu happy

| sinblade27 a răspuns:

Da sigur. cand o sa imi spui care din francezii fondatori sunt sub 1. 70 sa ma anununti. nu ai cum e un sport ca toate altele numai ca o sa ai ca si mine mani rupte picioare sucite julituri entorse

| Anaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nuuu laughing).
Parkour. ul nu are legatura cu oprirea cresterii happy.

| VoiceWithin a răspuns:

Nu, orice tip de sport de inalta si te aduce la greutatea normala happy

| alexel a răspuns:

Parkour-ul este o activitate foarte intensa din punct de vedere fizic, o activitate ce pune un stres imens asupra corpului? intinderi, indoiri bruste, impacturi puternice, contractii musculare adanci? toate avand potentialul de a se acumula in timp (si de obicei fara a ne da seama decat cand e prea tarziu) cauzand distrugeri permanente articulatiilor, tendoanelor, ligamentelor si chiar si oaselor. Conditia este ca antrenamentul sa fie constant si rational. Si pur si simplu, pentru ca antrenamentul sa fie benefic, el nu trebuie sa va afecteze negativ sanatatea nici in cea mai mica masura.

| UrbanNinja a răspuns:

@Alexel
Te contrazic!
Disciplina parkour nu iti slabeste oasele si articulatiile!
Dimpotriva, iti intareste structura osului si articulatiile.Devii mai flexibil si ti se dezvolta masa musculara. Ceea ce ai spus tu este toootal gresit!

| maimutzica a răspuns:

Nu... orice sport te ajuta sa te dezvolti frumos...

| alexutzu1230 a răspuns:

Nuuubatting eyelashes

| lalalala_3563 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
ciar te dezvolta si te faci mai analt