| Ionela_7274 a întrebat:

Dati-mi si mie niste status, va roghappy.

Răspuns Câştigător
| piticoth a răspuns:

1. Si stie cam totul, se joaca cu focul...si uite cum cred toti ca ea merita totul love struck...

2.Asa esti tu...asa iti place sa traiesti! Ea te iarta mereu...si pentru asta o iubesti!love struck

3.Am încercat sa te uit, sa îmi spun ca n-are rost,
Sa pasesc pe drumul meu, gata sa renunt la tot,
Dar ceva ma tine-n loc, din minte sa te scot.

4.O alta intamplare, un alt an in calendar
O alta povestire de spus la un pahar.

5.Am Intentzii Bune, Pa` Bune... N`ai Tu Idee Cate Cuvinte Frumoase Pot Spune devil

6.Ce-i drept nu întelegi, NU! O sa te doara tare.Nu esti bun în atac, da-i drumul dracu-n aparare! oh go on

7.Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

8.Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi.

9.Si cand te suna o arzi gen:"Ce pot sa mai fac stapane? " Si maine tu inca speri sa va impacatzi.E ca un drog si nu numai tu te'ai intoxicat.

1o.Stie cum sa paseaska elegant sa te uiti dupa fundul ei, stie sa isi faca parul sa vrei sa-ti treci mana prin el si stie sa zambeasca timid ca sa vrei sa o mai vezi o data!

11. Iam de mana sa facem o plimbare, sa fim doar tu cu mine pan' la rasarit de soare, fara prieteni, fara timiditate, fara telefoane si apeluri ratate...

12.Dau rime coerente.Te ard la sentimente.Tsi se pare un miraj.Fac ce fac si te scot din peisaj [:.

13.Am petrecut cu tine mii d clipe minunatee T`iubesc prin vorbe, gesturi sh fapte` love struck

14.~ vreau; x cE`i aL meu` sa fie aL meu~,~ Nimeni sa nu iubeasca cE iubesc eU; x ~

Cam atath :]. Sper sa.ti placabatting eyelashes

6 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Cauta pe google, te rog. happy

| CoffeeTIME a răspuns:

Sper sa-ti placa

| CoffeeTIME a răspuns:

Statusuri de dragoste 101 " Inima mea este ca un templu. Intri,te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "

Statusuri de dragoste 102 " M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine… acelasi lucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat… Te astept… Vino… ! "

Statusuri de dragoste 103 " Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet,ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine… "

Statusuri de dragoste 104 " Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

Statusuri de dragoste 105 " Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "

Statusuri de dragoste 106 " Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu ! "

Statusuri de dragoste 107 " Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

Statusuri de dragoste 108 " Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

Statusuri de dragoste 109 " Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "

Statusuri de dragoste 110 " A B C D E F G H I J K L M.mi-e dor de tine ! "

Statusuri de dragoste 111 "

T- tandra
E- eleganta
I- irezistibila
U- unica
B- blanda
E- eterna
S- scumpa
C- curajoasa…

Statusuri de dragoste 112 " De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu… "

Statusuri de dragoste 113 " Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima,ti se goleste creierul…. "

Statusuri de dragoste 114 " Cand te crezi singur…. gandeste-te ca…. persoana iubita te urmareste la fiecare pas… :X :X :X "

Statusuri de dragoste 115 " Cand un pictor orb v-a picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine… TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 116 " Cine iubeste si tace, nici dracu n-are ce-i face… "

Statusuri de dragoste 117 " Iti vad lacrima pe obraz cum incet iti curge, zambeste pentru mine. Si ma jur pe viata mea ca voi face totul ca sa fie bine… "

Statusuri de dragoste 118 " Ca o ploaie in desert ai aparut… Am simtit ca ma pierd intr-un sarut… M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor… M-ai facut sa te ador… "

Statusuri de dragoste 119 " Fara tine ma sting… Ma hranesc doar cu nopti din trecut… Stelele plang in urma ta…Cum as putea sa uit… Cerul e trist… toate vb numai de noi… iar mie… mi-e dor de ochii tai… "

Statusuri de dragoste 120 " Dragostea se naste din priviri,creste pe buze si moare in lacrimi ! "

Statusuri de dragoste 121 " Ori e alba, ori e neagra… inima mea mereu se-ntreaba…. daca am facut bine cand m-am indragostit de tine… "

Statusuri de dragoste 122 " Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face… "

Statusuri de dragoste 123 " Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis… "

Statusuri de dragoste 124 " Dragostea e ca vopseaua unei masini.se obtine treptata, din mai multe straturi iar dupa ce este aplicat si lacul se gaseaste cineva care sa o zgarie….

Statusuri de dragoste 125 " Aseamenea unui zambet se ascunde mii de lacrimi… "

Statusuri de dragoste 126 " Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii casiga… "

Statusuri de dragoste 127 " In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu…. iubirea mea ! "

Statusuri de dragoste 128 " Gura ta alaturi de a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut
de-al tau e un vis , un vis pe care eu il iubesc! Te iubesc si te voi
iubi mereu , iubirea mea , dulcea mea iubire… "

Statusuri de dragoste 129 " Nu te speria!Sunt la spital!m Mi-au gasit ceva la inimaFii fara grija, operatzia nu a reusit.Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo vei ramane mereu!

Statusuri de dragoste 130 " Probabil poza mea din rama mi-ar sopti :"stii nu esti ce-mi doreams a fii "

Statusuri de dragoste 131 " Nu stii ce greu imi v-a fii…. daca ai sa pleci si nu o sa mai vii… "

Statusuri de dragoste 132 " Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa… "

Statusuri de dragoste 133 " Pentru tine dragostea a fost o gluma. si ai trait cu mine numai in minciuna… "

Statusuri de dragoste 134 " Numai langa tine viata mea e roz…. TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 135 " Pentru ochii tai ti-as da si luna si marea, pentru ochii tai imi plange acum inima. As vrea langa ei sa fie doar c ne leaga p noi doi, langa ei sa fie doar dragostea mea si a ta… "

Statusuri de dragoste 136 " As vrea sa dorm pe parfumul trupului tau, sa ma topesc cand atingerea ta ma arde, iar sarutul meu sa soarba dulceata buzelor tale…TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 137 " Pretuieste-i pe cei care sunt alaturi de tine cu adevarat, pentru. ca atunci cand ei nu vor mai fi, tristetea v-a mai castiga o
lupta……….iar u te vei inchide si mai mult in tine………nimic nu este pentru.
TOTDEAUNA ! "

Statusuri de dragoste 138 " Maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc…"

Statusuri de dragoste 139 " Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine… "

Statusuri de dragoste 140 " Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta… "

Statusuri de dragoste 141 " Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze… "

Statusuri de dragoste 142 " Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete… "

Statusuri de dragoste 143 " Acela care nu se iubeste pe sine insusi nu stapaneste nimic pe lumea asta… "

Statusuri de dragoste 144 " Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea , dar o poti simti… "

Statusuri de dragoste 145 " Aseara am visat trei stele…numai una era mai stralucitoare ca celalalte…una erai tu, alta eram eu, iar ultima era cea mai stralucitoare… dragostea ce ne unea…. "

Statusuri de dragoste 146 " Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice ! "

Statusuri de dragoste 147 " I loved you once, I love you still, Always had and always will… "

Statusuri de dragoste 148 " In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsu fara ezitare….te stiu din cartile de basme si povesti….cat de tandru esti……prin felu in care iubesti stii ca ma innebunesti… "

Statusuri de dragoste 149 " Unii spun ca suntem prea tineri ca sa iubim….ca nu stim ce este DRAGOSTEA….dar o inima batrana nu ar rezista la atata suferintza… "

Statusuri de dragoste 150 " Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine.Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate.Tu imi dai putere sa merg mai departe ! "
1. We have to look for the facts, not words (trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe)

I love you domnisoara Si sunt very mahnit Caci when i speak engleza You razi necontenit. I know esti englezoaica But it isn't important Amorul meu for tine Is very palpitant. I can't to sleep azi-noapte Si-am stat sa learn ceva From cartea de engleza Sa-ti tell iubirea me

don't worry ,be happy(nu te ingrijora,fii fericit)

Don’t interrupt me when i’m talking to myself!(nu ma intrerupe cand vorbesc cu mine insumi)

2. Don’t be sad, don’t be blue.Frankenstein was ugly too (nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat);

3. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first , sees the point (cel care rade la urma , rade mai bine! Dar cel care rade primul,intelege poanta);

4. To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);

5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)

6. A bird in the hand is worth two in the bush (o pasare in mana face mai mult decat doua pasari din tufis);

7. A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta)

8. A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste);

9. A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic);

10. Always imitate the behavior of the winners when you lose (intodeauna imita comportamentul invingatorilor atunci cand pierzi);

11. I can`t live my life without my angel!;x[Nu pot sa traiesc fara ingerul meu]

12.Take me as i am[Ia-ma asa cum sunt]

13.Dream as if you live forever and live as if you die today [Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna si traieste ca si cum ai muri azi]

14.Learn from yesterday,live for today,hope for tomorrow(Invata din ieri, traieste pentru azi,spera pentru maine)

15.Good friends are like stars.you don't always see them,but you know they're always there!(Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.)

16.Sick of crying .tired of trying .Yes! I`m smiling! But inside I`m dying ...(M-am saturat sa plang.M-am saturat sa incerc.Da!Zambesc! Dar inauntru mor.)

Ma doare-n paisphe ca nu vreti sa vb cu moi

Feritiva sa nu va cada ceva in cap ca fac eu curat

Foaie verde, solzi de peste, uite prostu cum citeste!

Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri

D!N!D , ma dau cu sania in congelator…

Dus…. peste 7 mari, 7 tari, 7 ape, 7 continente, 7 munti, 7 dealuri, 7 campii, 7 movile, 7 crevase, 7 lacuri, 7 izvoare, 7 pajisti, 7 orase, 7 cartiere,
7 blocuri, unde nici buzz-urile nu ajung…
uite le-am gasit pe internet sper sa-ti placa!
1.Astazi sunt doar .
un cerc cu o umbra de punct
un punct ce plange devenind
o virgula-n tacere
2.Datoria unui barbat este de a incerca, datoria unei femei este de a alege ce i se potriveste
1.Tu te prefaci ca ma iubesti,iar eu ma prefac ca te cred!
2.Dnd.buniku la calculator.nu da buzz ca face infarct
3.Inchide-mi ochii,priveshte-ma cum mor...da-ii drumul la maini,si lasa-ma sa zbor...
4.daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu
5.cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec
6.Prietenii falsi sa imi dea un Buzz... astazi fac prezenta.
7.DND . dau gainile cu ruj!
8.dnd, decat daca vrei sa-mi spui ca ma iubesti

| Lexyfrumusik12 a răspuns:

De dragoste Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC
Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide
Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC
Nu pot sa-ti spun acum ce vreau.Nu pot acum eu nu mai stau. Un posingur lucru ti-l rostesc. E acel simplu TE IUBESC!
O scica de aur e in inima mea; perla iubiri se afla in ea. daca scoica se sparge de stancile reci perla iubiri ramane pe veci:X
Alergand spre tine, am indraznit sa te opresc nu ma bagai in seama, dar ti-am spus ca te iubesc
tristete, dor:
Va veni timpul sa vorbim din nou. Eu o sa rad de multe. Tie o sa-ti para rau
Ploua acum.Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie. atat de mult imi este mi-e dor de tine
In zilele in care plang, nu ma gandesc decat la ce va fi… lacrimile nu mai au nicio valoare, cand soarele apune desi eu plang intr-una noaptea "
Ceva se-ntampla cu mine.Tremur toata cand imi amintesc de tine. Ma atragi prea mult si n-as vrea.Sa te vad maine cu altcineva
"va veni o zi in care in urma vei privi...ai vrea sa reinvie toate acele bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde nu mai vine niciodata doar amintirea spune:ASA A FOST ODATA
A cazut si ultima petala de trandafir s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna
C-ai plecat de langa mine, Certuri au fost prea multe, Ai sarit in bratele alteia sa te ajute, Te vad mergand pe strada cu ea, Te tii de mana, Cand ma vezi privesti in jos, Tot ce traiesti e o minciuna

Sper ca te-am ajutatbatting eyelashes

| Anonim_5071 a răspuns:

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu,Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!,pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea,Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

De cate ori vad visele cum se sfarsesc,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X care nu are absolut nimic special, Are zile in care parul ii sta ca naiba,si zile in care arata extraordinar :X

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare, n-o sa uit ceea ce mi se greseste, o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie
Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum sunt o alta fata!

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu. da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste

:Esti patetic si tu sti nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botul...hai ca c`o faci pe idiotul

ndiferenta ta raneste sufletele altora

Daca inima te doare ia reteta urmatoare :4 gramme sarutarii,,, 10 gramme imbratisarii. Daca boala se'agraveaza si reteta se dubleaza.Semnat D-NA DOCTOR DRAGOSTEA

Du-te tare vino lent si mai zici ca n-am talent:X:X FUNDITZZA