| alexx102428 a întrebat:

De ce Bacalaureatul nu se da grilă? Care este motivul?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La grila dai raspunsuri exacte, doar bifand raspunsul corect, pe cand la BAC trebuie sa stii sa scrii corect literar si gramatical in limba romana si evident, sa rezolvi probleme la matematica, sau la ce alt obiect dai tu examen.
Bac-ul nu va fi niciodata un examen tip grila, din motivele mentionate mai sus.

Stiu ca pentru puturosi ar fi ideal, dar, din pacate, BAC-ul nu este un test de soferie, ci unul de cunsotinte generale, acumulate in 12 ani de liceu. Unul care este mult mai important decat orice alt examen, fara de care, cariera ta nu are viitor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt si subiecte grila la BAC.
Testul grila e prea simplu, pentru a demonstra ca ai mai invatat altceva decat niste date (pe care o sa le uiti).
Nu cred ca stii mai nimic din materia de bac, de intrebi asa ceva.

| GoldenZenith a răspuns:

Lenea ta e mare și cred că nu ai învățat prea mult. Corect?

| Defalucy a răspuns:

Buna.
Deoarece e foarte usor sa dai la nimereala.

| syriaHotelsWithPool a răspuns:

Norocul incepatorului.
O sa aveti toti note bune.

| Ctvd a răspuns:

Deoarece elevul poate sa nu stie raspunsul dar datorita memorie vizuale sa si-l aminteasca cand il vede in variante. Baftă?

Întrebări recente