| AlinElle89 a întrebat:

De ce este important pentru tine sa stii una/sau mai multe limbi straine?

Răspuns Câştigător
| xXBernaXx a răspuns:

Poi este foarte important daca vrei sa mergi in alte tari trebuie sa stii si alte limbi. Daca esti destept si iti place sa inveti poti incatat mai multe limbi si vei putea avea o slujba pe masura din care sa castigi bine. Daca sti de exemplu Franceza poti merge in Franta sa muncesti. Sper ca te-am ajutat si sper ca te-am convins de ce este bine sa stii diferite limbi. funda plsbig grin

6 răspunsuri:
| Oxanna a răspuns:

Ca sa te descurci in cazul in cazul in care mergi in alte tari...

| Meryem027 a răspuns:

Hmmm, pentru ca ma ajuta in comunicare, pe langa faptul ca se mai adauga ceva la nivelul culturii mele. Daca ma duc intr-o tara straina, nu stau ca maimuta acolo si nu stiu nimic...conteaza sa stii macar putin din limbile frecvente adica limba engleza si franceza. happy Sa poti comunica cu un om dintr-o alta tara, sa te poti intelege cu el si sa stii sa intelegi informatiile pe care el ti le relateaza.Pa,pa!

| Raluuuuu a răspuns:

Pentru imi face un viitor(logik)-=

| MikyMi a răspuns:

Pentru a ma putea descurca daca vine un strain in tara, in cazul in care plec eu din tara, in cazul in care mi se ofera o sansa de a lucra cu straini si din placerea de a cunoaste cat mai multe limbi!

| Anonima_5812 a răspuns:

Mie mi se pare foarte ok sa stii engleza ...cu ea te descurci in orce tara. Acuma daca vrei sa lucrezi in franta i total diferitm.Incearca sa te orientezi spre ce te pasioneaza.

| deni_3066 a răspuns:

Ca sa le sti sa inveti cine stie.