| RussianRoulette a întrebat:

De ce ne mai nastem daca tot asa murim?

Răspuns Câştigător
| yoGigi a răspuns:

Ca sa iubim...

8 răspunsuri:
| wolfy911 a răspuns:

Se numeste cercul vietii...ne nastem pentru a murii

| razatoht a răspuns:

Pentru ca suntem reprezentantii unei specii si, daca tii sa-ti amintesc care este principalul rol al reprezentatilor acesteia, principalul rol este pertetuarea acesteia. Inteligenta este cea care ne-a facut sa punem intrebari pe tpu.ro si sa filozofam la ziua de maine. Ah si sa nu uit ca datorita inteligentei ai avut un calculator de pe care sa pui intrebari pe tpu.ro

| OskarRM a răspuns:

Ca să trăim.

| Addaa1998 a răspuns:

Acesta este ciclul vietii
Oamenii se nasc si apoi isi dau duhul.
Pana la urma cum era viata fara moarte?

| 4b a răspuns:

Daca profiti de fiecare clipa nu-ti mai pui intrebari de existentawinking

| MarcŞiAtât a răspuns:

Simplu..pentru a pune tu intrebarea asta pe TPU happy

| strengaritzza a răspuns:

Pentru-ca asa a lasat D-zeu pe pamant.

| допинг a răspuns:

Toata lumea spune prost sa traim sa iubim e INCORECT! Traim pentru a afla un mare secret toata lumea treiste pentru asta da nu`si dau seama. Asta se numeste paranoia. happy