| Al3xandru a întrebat:

De ce nu imi merge metin2 pe windows 7 ca pe xp imi mergea zice:sorry, your system does not supported 3D graphics please check your hardware and system configeration then try again. Ce trebuie sa fac ca sa imi mearga metin 2?
dau funda la care imi zice!

34 răspunsuri:
| IIIx333III a răspuns:

Daca spune ca nu suporta grafica 3D, nu este de la windows, este de la placa videowinking.

| pinguluk a răspuns:

Intra in Metin2, du-te la config si modifica. Ori du-te in my computer, si unde sunt Local Disk C si D dai click dreapta, dar intr-un loc alb, apoi Propites, apoi dai Device Manager, apoi Display adapters apoi dai pe el de 2 ori, si o sa iti apara interfata. Apesi pe el click dreapta si Uptade Driver Software. Si gata! big grin

| SkyNet01 a răspuns:

Salut, e posibil sa nu se fi instalat cum trebuie drive-rul de la placa video din cauza la windows 7

| elenukbombonik a răspuns:

Nu ai destul loc si trebuie sa mai stergi ca sa iti incapahappy(imi facea si mie fite din astea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba placa video cu una care suporta graficele 3D!
Asta este singura explicatie succes!
Pa-pA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi mergea acum 5 min am iesit si am intrat pe alt server si acum cand sa intru imi apare o chestie in cegu? si merge da dupa ce ma lochez aleg caracterul si mi se incarca ma sccoate si imi apare aceeasi chestie(? )da imi apare mai multi de,,?' '
ce sa fac am ales si la compatibility si nu stiu ce sa ii fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstaleaza driverul de la placa video

| vladutt a răspuns:

Si eu am aceeasi problema cu grafica 3d dar pe XP si eu as vrea sa aflu

| Bogdan123Bogdan a răspuns:

Ce ma,shut up toti,te duci in my computer si dai click dreapta pe un spatiu alb,si dupa dai properties,dupa devince manager,dupa,dupa display adapters, dupa inter grapchites, si dupa dai la draver si dai updata, sper ca te-am ajutat, funda?

| CyBeRnEtiCk a răspuns:

Instaleaza-ti driverul de la placa video cautal pe net scrii cum se numeste placa video si descarci driverul pentru windows 7 si o sa mearga nu ai placa video instalata si de aia iti da eroarea asta. Funda?

| andradutza_4620 a răspuns:

Pentru ca nu il salvezi unde trebuie exemplu: eu am C si A si A este mai plin si de asta trebuie salvat in C

| AlexBoss211 a răspuns:

Ba eu am windous 7 si placa ati radeon hd 6300 merge call of duty 5, 6, 7 si la metin2 am aceeasi problema your system does not supported 3D graphics please check your hardware and system configeration then try again, abia l-am instalat windows-ul asta e problema am 7

| MihaYYY a răspuns:

Schimba-ti placa video cu una mai noua!

| Blendd a răspuns:

Salut mi-am instalat diretis 7 8 9c 9sdk si tot nu-mi merge am placa video de 64m si imi zice ca nu-i avalabil 3d dar direct draw imi merge am windows 2000 daca stie cineva bagati id dark_impact72 dau funda

| Blendd a răspuns:

Salutare am placa video de 64mb si windows 2000 si numi suporta 3d imi zice ca nu-i valabil mi-am downladat diretix 5 7 8 9c 9sdk si la fel am placa video Neo magic magicGraph256av driver si nu stiu ce sa fac dau funda! id meu este dark_impact72 Funda!

| crisocris a răspuns:

Am perfect aceeasi problema

| Al3xandru explică (pentru crisocris):

Acum mi-am schimbat pc-ul. si merge... ca acum am placa de 1gb si atunci aveam de 64 de mb rolling on the floor)

| xxmetinistuxx a răspuns:

Incearca sa iti instalezi alt window si dupa aia merge jur. funda plssss

| xxmetinistuxx a răspuns:

Ia-ti alt window si iti mere funda plsss

| misteriosul42 a răspuns:

Nu merge pentru ca nu ai un hardware bun pentru graficele 3D. Daca iti instalezi alt hardware care rezista la graficele 3D, o sa mearga.

FUNDA?

| MoTyyLeoniss a răspuns:

Asteapta 3 sau 4 saptamani si o sati mearga asa mi-a facut si mie dar il instalam din zi in zi si peste 3 sptamani mi-a mers bft

| Verisor a răspuns:

Al3x scrii pe google Download 3D graphics si dai la primul link tongue
si vezi o iei de acolo
O instalezi si e gata asa mi s-a intamplat si mie tongue

| RaZvAnFanBuGmAfIA a răspuns:

Verisor...Ce program sa iau? Am cautat cum ai spus uh.dar nu am gasit...Am aceiasi eroare la metin.Id-ul meu:razvan_27rap,poti sa-mi trimiti programul pe mess plz chiar am nevoie sau sa-mi spui solutia la rezolvarea erorii.Mersi!

| Dragomir_Seby_1988 a răspuns:

Ti s-a ars placa video

| bichirgeorgeionut a răspuns:

Intre la Start>Search scrii,, Run''>la run scrie,, dxdiag'' intra si modifica ce nu merge.

| Syncr0n a răspuns:

Mati comvins toti sunteti buni hardware n-am ce zice.
Ba frate instaleaza driverele si sa nu aud comentari ca windows 7 are drivere incluse
1.Intri pe Google
2.Scri 3dp chip
3.Il descarci il instalezi
4.intri in el si dai la placa video si iei driveru in functie de windowsu care il ai si de nr de bity pe care ai windowsu
BFT

| Doesntmatterbro a răspuns (pentru Syncr0n):

Mersi foarte mult! insfarsit un om destept nu ca toti idioti de sus care comenteaza fara noima doar sa se bage in seama ca is destepti da uite un om destept ce te ajuta si stie! mersi mult baga id ca am nevoie de ajutor si ma revansez:arnoldbaiatu

| Marian_Nicu_2000 a răspuns:

Dc

| alex_9978 a răspuns:

Ai nevoie de un sistem 3d grafic nu til poti descarca ca sa mearga restarteazati windosul

| bR0k3N a răspuns:

Nici mie nu imi merge dar inainte imi mergea (pe windows XP) mi-am facut windows 7 (cel mai praf) si acum nu mai merge nimic nici cs nici metin nimic :@:@

| Mon5terEnergy a răspuns:

Auzi.Intra pe google si scrie download 3d graphics nVIDIA geforce si dupa aia dai download si il instaleazi si merge

| Elutza_9788 a răspuns:

Pt ca ai placa video incorporata si trebuie sa o schimbi...