| alexutzul a întrebat:

De ce nu-mi da voie sa creez un jucator la fifa08 cand bag liga 1?

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Eu am obiceiul să joc fiecare nouă ediție de FIFA cum apare așa că nu mai țin minte dacă la 08 făceam ce o să scriu mai jos sau nu.
Știu că era o ediție de FIFA care te scotea din joc dacă încercai să creezi un jucător DIRECT LA O ECHIPĂ DIN CAMPIONATUL NOSTRU. Eu îl făceam la o echipă din afară, preferabil una proastă ca să nu coste foarte mult și să nu ceară un salariu foarte mare apoi îl transferam la echipa din Liga I și mergea.
Îmi amintesc sigur procedeul dar nu mai știu dacă la FIFA 08 făceam asta. Încearcă!

Edit: Pe tine te scoate din meniul de creare direct pentru că atunci când ți-a cerut să selectezi echipa favorită când ai jucat prima oară, ai ales una de la noi.
Alege una de afară, crează-l acolo cum am spus mai sus și apoi transferă-l dar vezi în ce ordine selectezi campionatul în care-l faci că dacă ajungi la Liga 1 iese din joc.

Edit 2: Decât să dai bani în manager mode să îl iei mai bine te tuci la squad management sau cum se numea atunci meniul ăla de unde luai un jucător și-l duceai la altă echipă și-l muți de acolo.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pentru că patch-urile de la fifaromania sunt patch-uri, adică "lipituri" sau "cârpeli".
Şi, ca orice patch, crează şi conflicte, disfuncţionalităţi.
Aşa cum de exemplu la fifa07 nu poţi cumpăra tricouri/echipamente cu punctelel din profil dacă ai liga I instalată, tot aşa şi la 08 e problema asta.
Noroc.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu. Orice-ai face, în cel mai fericit caz o să-ţi iasă din joc sau o să ţi se blocheze calculatorul, dar n-o să meargă.
E unul din conflictele pe care-l crează patch-ul de Liga I.
Noroc.

| alexutzul explică:

Si nu poti sa faci nimic ca sa poti sa iti dea voie?