| roxicutza a întrebat:

De ce uni oameni aleg sa minta?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In unele cazuri minciuna e ca un scut protector asa prevenind o discutie.

| fluturas a răspuns:

Ori ca sa nu raneasca persoana, ori de teama, si uneori adevarul doare big grin

| Sin a răspuns:

Nu exista om care se nu fi mintit niciodata in viata.Chiar daca a mintit cu bune intentii, tot minciuna se numeste.

| Alina0491 a răspuns:

De multe ori o minciuna nevinovata poate salva oamenii. De altele o minciuna poate sa-i distruga. Cand mintim, ne gandim la consecinte... Prefer sa mint si sa salvez decat sa spun adevarul si sa distrug

| aaaa12345 a răspuns:

Mint ca su nu aiba probleme

| InGeRaS_7597 a răspuns:

Pentru ca sunt fricosi de ce se va intampla mai departe si prefera sa minta. Dar minciuna are picioare scurte happy

| Adeline_7224 a răspuns:

Pentru ca mintind cred ca ies mult mai in evidenta decat spunand adevarul oh go on.